Sen o herectví se Ivě Janžurové málem zhroutil už při zkouškách na DAMU!

Zkoušky před rodiči zatajila. Bála se reakcí na případný neúspěch.

V herectví je málo žen, které dokážou být vynikajícími komičkami a současně zvládat i náročné psychologické role. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček Iva Janžurová (79) k nim stoprocentně patří už od svých začátků.

Ačkoliv tatínek Ivy Janžurové vedl v Žirovnici, kde vyrůstala, místní ochotnický soubor, rodiče rozhodně neuvažovali o tom, že by se jejich dcera mohla stát herečkou. „Maminka si nejspíš myslela, že to je povolání, u kterého bych přišla k mravní úhoně, nic pro její Ivušku,“ komentovala jejich postoj.

Muselo být přitom jasné, že talent Iva má. Od malička se svými bratry připravovala doma rodičům vlastní divadelní představení, při kterých všichni tři sourozenci rádi improvizovali. „Protože jsem byla nejmladší, pověřovali mě bratři rolemi, které sami hrát nechtěli,“ prozradila Iva.

„Byla jsem soused, nebo pes, nebo co bylo potřeba. Nebo jsem dokonce zpívala nadšeně árie, k nimž jsem si vymýšlela slova. A maminka s tatínkem se smáli. To byla asi jedna z těch jisker, která mě přivedla k umění. Náramně mě to bavilo, a když přišel čas, bránila mi

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře