Sen o herectví se Ivě Janžurové málem zhroutil už při zkouškách na DAMU!

Zkoušky před rodiči zatajila. Bála se reakcí na případný neúspěch.

V herectví je málo žen, které dokážou být vynikajícími komičkami a současně zvládat i náročné psychologické role. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček Iva Janžurová (79) k nim stoprocentně patří už od svých začátků.

Ačkoliv tatínek Ivy Janžurové vedl v Žirovnici, kde vyrůstala, místní ochotnický soubor, rodiče rozhodně neuvažovali o tom, že by se jejich dcera mohla stát herečkou. „Maminka si nejspíš myslela, že to je povolání, u kterého bych přišla k mravní úhoně, nic pro její Ivušku,“ komentovala jejich postoj.

Muselo být přitom jasné, že talent Iva má. Od malička se svými bratry připravovala doma rodičům vlastní divadelní představení, při kterých všichni tři sourozenci rádi improvizovali. „Protože jsem byla nejmladší, pověřovali mě bratři rolemi, které sami hrát nechtěli,“ prozradila Iva.

„Byla jsem soused, nebo pes, nebo co bylo potřeba. Nebo jsem dokonce zpívala nadšeně árie, k nimž jsem si vymýšlela slova. A maminka s tatínkem se smáli. To byla asi jedna z těch jisker, která mě přivedla k umění. Náramně mě to bavilo, a když přišel čas, bránila mi

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden