Sen všech turistů - Italské ostrovy

Krásné pláže, zajímavá starověká historie, divoká příroda, a také kus dobrodružství. To vše obklopené neuvěřitelně modrým mořem a citrusovou vůní.

Sicílie – ostrov Slunce

Metropolí je „mafiánské“ Palermo. Cesty na ostrově lemují plantáže pomerančovníků, nad nimi se vypíná největší činná sopka světa, Etna. Je těžké se rozhodnout, jestli zavítat do Archimédova bydliště Syrakus, nebo raději do malebné Taorminy, s výběrem rušných podniků, kde si dáte zdejší zmrzlinu cassata a sýrovými zákusky cannoli. Pláže jsou tady všude, krásná je ta u městečka Mondello, kterou obklopují dva skalní útesy Monte Gallo a Monte Pelegrino.

Půvabná Sardinie

Kdo miluje ubytování poblíž pohádkově nádherných pláží, přesně pro toho budou „domácké“ romantické apartmány na Sardinii. Nejvyhledávanějším místem Sardinie je jednoznačně Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží). Vzniklo v 60. letech, kdy bylo téměř 50km pobřeží vykoupeno šejkem a dotvářeno do dnešního luxusu. Za centrum pobřeží Costa Smeralda je považováno Porto Cervo, městečko s přístavem pro přepychové jachty. Sem jezdí odpočívat celebrity od George Cloonyho až po Eltona Johna, tady se tu natáčela bondovka Muž, který tě miloval. Ale favoritem na titul nejkrásnější pláž je Cala Luna, přístupná pouze lodí. Oblázky pokryté pobřeží svírají z obou stran strmé kopce a průzračná voda tu má nádherný, jemně tyrkysový tón.

Napoleonova Elba

Turisté si zamilují třetí největší ostrov Itálie. Pro Elbu je typický skalnatý terén s útesy a kamenná městečka, jako třeba stařičké Portoferraio, přístav a největší město ostrova s úzkými uličkami z 16. století. Prohlédnout se dá i někdejší Napoleonovo sídlo. Křišťálově čisté moře s desítkami pláží si užijí hlavně milovníci potápění. V bezprostřední blízkosti vinařského městečka Capoliveri se ukrývá mnoho menších útulných zálivů s klidnými plážemi.

Capri – ostrov císařů

Romantickými příběhy opředený maličký ostrov kousek od Neapole. Tady to měl moc rád císař Augustus. Tiberius si dokonce Capri oblíbil natolik, že se sem v roce 27 přestěhoval a prožil zde 10 let. Dodnes je ostrov synonymem luxusu a milionářských vil. Z dob starého Říma tu zbyla spousta úchvatných památek, nicméně to nejlákavější je na Capri příroda. Návštěvníky přitahují tajemná zákoutí jeskyně Blue Grotto. Právě v ní byly nalezeny pozůstatky sochy boha moří Neptuna z Tiberiova soukromého bazénu. A další skvosty!.

.

.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama