Sestra zemřela přesně podle výpočtu horoskopu!

Do poslední chvíle jsem nevěřila, že by mohla mít Ivana pravdu.

Ovlivňuje skutečně postavení planet náš život i naši smrt?

Já a moje sestra Ivana jsme byly dvě naprosto rozdílné osobnosti. Zatímco ke mně vždycky tak nějak patřil zdravý rozum a držení se „při zemi“, Ivana byla schopná nadchnout se pro každé dobrodružství nebo neznámou věc.

Kvůli hvězdám se i rozvedla

K mnoha zájmům mé sestry se po čtyřicítce přidala i astrologie. Seznámila jí s ní jedna její kamarádka a zdálo se, že v práci s horoskopy našla Ivana nový smysl života.

Začala sestavovat profily i předpovědi všem lidem kolem sebe. Ne každému se to líbilo. Já jsem sice Ivaně vyšla vstříc, ale když mi můj horoskop vykládala, řekla jsem jí, že jsou to moc obecné řeči.

Nijak jí to nevyvedlo z míry a zaměřovala se na ty, kdo s ní víru v astrologii sdíleli. Postupně se z toho stala až posedlost. Sledovala postavení planet na každý den a každou událost svého života.

Právě to stálo i za jejím rozvodem. Astrologie zkrátka v životě Ivany natolik převládla, že na nic jiného už skoro neměla čas. Bylo to už za hranicí závislosti nebo fanatismu. Pořád si vypočítávala vhodná období a kvůli tomu skoro zapomínala žít.

Nikdo jí to nevymluvil

Nedlouho po svých pětačtyřicátých narozeninách za mnou Ivana přišla se strachem v očích. Tvrdila, že zná datum své smrti. Mělo k ní dojít následující rok. Chtěla jsem jí přivést k rozumu a její zjištění jsem jí vymlouvala. Nepomáhalo to. Sestra se zdála být smířená s osudem. Ani její bývalý manžel, ani její dcera s tím nedokázali nic udělat.

Já jsem do poslední chvíle věřila, že v onen kritický den, až se nic nestane, Ivana konečně pochopí, jak se ve svém horoskopu spletla. Jenže ono se stalo.

Pozdě odpoledne se sestra stala obětí nezaviněné autonehody. Ta událost hodně otřásla mými životními jistotami. Od té doby uplynulo už deset let, ale když mi dnes někdo řekne něco o astrologických předpovědích, beru ho velmi vážně.

Eva L. (57), Písek

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden