Můj čas na kafíčko

Šikovný manuál pro váš půvab!

Studený vzduch a přechody z tepla do zimy vaší pokožce škodí a způsobují její praskání a šupinatění. Proto jí právě v těchto dnech věnujte náležitou porci hýčkání a péče.

V zimním období je vhodné používat make-up. Tím můžete předejít destrukci kožních buněk.

Jaký make-up do zimy?

Pod každý make-up patří podkladový krém. V zimě volte nějaký s mastnější texturou. Pokud máte pleť suchou, můžete použít i hydratační variantu, než však vystavíte obličej mrazu, nechte krém dvacet minut vstřebat.

Make-up volte hutnější než v létě. Stačí sáhnout po kvalitní značce. Pozor i na oční stíny. V mrazech aplikujte pouze suché nebo práškové. Krémové mohou způsobit podráždění, jelikož obsahují kromě olejů často i vodu.

Olivový olej spolu se solí suchým rtům prospívá.

Koupel s vůní orange

Ve vaně se teď zahřejete nejlépe. Takovou lázeň si ale dopřávejte nanejvýš třikrát týdně, neboť příliš teplá voda může pokožku vysušovat. Do koupele si přidejte promašťující přísady, které pokožku zjemní.

Skvělá je olejová koupel: Dvě lžíce slunečnicového oleje promíchejte s 15 kapkami éterického pomerančového oleje a směs vlijte do vany.

Octový obklad na pleť 

Síla UV záření se zvyšuje i ve sněhu, neboť bílá odráží sluneční světlo. Na obličej a rty si proto nanášejte regenerační krémy, které zabraňují vysušování pleti a chrání ji před UVA a UVB zářením.

Pokud vám mráz podráždí pleť, pomůže zklidňující maska: Smíchejte vodu a ocet v poměru 2 : 1. Do roztoku namočte kosmetické tamponky a přiložte na místo.

Olivová vzpruha rtů

Rty nejsou vybaveny podkožní tukovou tkání ani mazovými žlázami, proto se v zimě snadno poraní a popraskají. Ve vaší zimní výbavě by proto neměl chybět kvalitní hutnější balzám s vitaminem E, který pomáhá zachovat rtům vláčnost.

A když přesto začínají šupinkovatět? Pomůže slaný peeling: Lžičku olivového oleje smíchejte se solí a touto směsí jemně promasírujte rty. Poté smyjte a naneste balzám.

Tvaroh rozjasní tvář

Když je venku zima, potřebuje oslabená pokožka promastit, aby si dokázala uchovat ochranný film. Proto je vhodné používat speciální zimní krém vždy, když jdete ven, uvnitř stačí obvyklá péče.

Navíc dopřejte pleti 1–2x týdně hydratační masku: Dvě lžíce tvarohu promíchejte s trochou smetany ke šlehání a krém aplikujte na obličej, nechte vstřebávat 15–20 minut. Pak ji dobře smyjte.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden