Silvestr na lodi!

Sníte o tom zažít netradičního Silvestra? Lístky na zaoceánskou loď ale seženete asi až za rok. Plovoucí giganti totiž bývají plní právě na Silvestra. Neexistuje žádná  atrakce, kterou by nebylo možné na obří výletní loď nacpat. Je ovšem dobré mít nacpanou i platební kartu!

Costa NeoRiviera má velký bar v orientálním stylu.

Aby nedošlo k omylu, silvestrovskou plavbu můžete zažít i u nás, na vltavském parníku. Organizátoři garantují vyhřátou kajutu, stůl obložený lahůdkami, živou hudbu a přípitek. I když ohňostroj nad Hradčanami je jistě krásný, záleží hlavně na tom, s kým slavíte. Ten pravý komfort nabízejí až plavby po Středomoří, teprve tam se člověk ztrácí v atrakcích silvestrovského mecheche. Nejznámější jsou asi velkoparníky společnosti Costa, kde si za pomoci českého delegáta můžete užít na „průměrném“ plavidle služeb jedenácti barů, čtyři velkých restaurací a nonstop možnosti něco si objednat do kajuty, vše v ceně palubenky. Procedury wellness už si ale platíte, evidují se na kartě klienta.

Jídelna vyšší třídy lodní společnosti Cunard.

Tohle není všechno!

Před a po Silvestru jsou v ceně prohlídky měst, kde loď kotví. Ale ta pravá zábava je na lodi! Klasikou je silvestrovský večírek, kdy se k nebi vznesou balónky (levnější šampaňské v ceně, za francouzské platíte).
Míst, kde se můžete (neustále) bavit, je hodně: třípatrové divadlo (lóže za příplatek), na programu muzikál, kouzelníci, artisté či jazzová kapela, dále kasíno, tančírna, čtyři bazény, obří tobogán, nákupní centrum, joggingová dráha. Milovníci dálav se mohou vydat i přes Atlantik z Benátek až do Brazílie (zastávka je např. na Madeiře), pak se Silvestr protáhne na dvacet dní a výbava lodi tomu odpovídá – přibude např. knihovna a videoherna, posilovna, víceúčelové hřiště a nákupní galerie.

Supermoderní Seabourn Encore pluje od Austrálie až po Singapur.

Vše, co vás napadne

Silvestr lze prožít i na plavbě kolem Austrálie, Jižní Afriky či Jihočínským mořem (Japonsko-Korea-Tchajwan), ale klasikou je Karibik s velkým množstvím variant. Třeba z Britských panenských ostrovů přes Barbados na Trinidad a Tobago, z Havany na Jamajku, Mexiko, Belize a Honduras, jiného zaujme plavba z Miami Panamským průplavem do mexického Acapulca. Na rozjeté a velmi společenské pasažéry jsou tu přímo zařízeni! Můžete si z oslavy nechat pořídit i vlastní videozáznam, zazpívat si karaoke, a dokonce, pokud byste měli záchvat inspirace, i nahrát vlastní cédéčko. Ke každé zábavě na lodi mají animátory s nekonečnou trpělivostí, ať už se chcete naučit hrát squash nebo na jazztrubku…

Chcete tudy, pod známým pobřežním mostem, vjet do nočního Sydney?

Co najdete v kajutě?

Všechny třídy kajut mají společný základ: dvoulůžko, WC, sprcha, minibar, televize, internet a do všech si můžete objednat stejné služby, třeba jídlo, masáž nebo kosmetičku. Kajuty bývají také dobře odhlučněné, aby rozveselení hosté nerušili ty spící. Nejlevnější kajuty jsou orientované dovnitř, jsou bez okna, ale klimatizované. Průměrná kajuta okno má, i když se často nedá otevírat, a nejdražší kajuty mají výstup na terasu – a jsou samozřejmě větší. Pro ty nejbohatší jsou tu apartmány s mramorovými vanami a vlastním komorníkem. Při příchodu do kajuty po nalodění zde najdete kartu, která bude vaším nerozlučným společníkem. Slouží jako klíč k vaší kajutě a identifikační karta při vylodění a nalodění v přístavech, ale nejen to. Budete jí platit za nápoje, výlety, nákupy v obchodech a služby, které nejsou v ceně plavby. Při každé platbě vždy obdržíte účet, který potvrdíte svým podpisem, a účtovaná částka bude přičtena k vašemu lodnímu účtu. Ten se vyrovnává poslední večer plavby.

reklama
reklama