Silvestrovská a novoroční magie

Říká se, že jak na nový rok, tak po celý rok. Konec roku je čas, kdy se ohlížíme a sčítáme své hříchy, zisky a ztráty v uplynulém roce. Očekáváme s nadějí, co přinese další rok. Jak zažehnat všechno špatné a přivolat si vytouženou a šťastnou budoucnost?

Období silvestrovské půlnoci, kdy starý rok předává vládu novému roku, je z hlediska magie velmi mocné a mimořádné. Odedávna se prováděly nejrůznější rituály, které měly přinést a zajistit štěstí po celý rok.

Půlnoční polibek

O silvestrovské půlnoci, kdy si lidé spolu vzájemně připíjejí a přiťukávají skleničkami se šampaňským, si dejte pozor na důležitou věc. Koho políbíte jako prvního, tomu budou po celý rok patřit vaše city. Proto je chybou, pokud si jeden z dvojice na magii prvního polibku nevzpomene, anebo, ještě hůř, políbí někoho, ke komu nepatří! Takže líbejte a dejte si záležet. Na Nový rok se také oblékněte do něčeho nového a mějte v peněžence dostatek peněz. Krása a finance se vás pak budou držet celý rok.

O půlnoci rozbijte malou skleničku pro štěstí

Hlavní zásadou silvestrovských oslav je ono známé „Jak na Nový rok, tak po celý rok!“ Přesně o půlnoci je dovoleno rozbít sklenku pro štěstí. Později však ne. Chtělo by se vám snad po celý rok uklízet? Nedoporučuje se na nový rok také prát, uklízet a věšet prádlo, mohlo by vám to pak na krku zůstat po celý rok! Hlavně se nevyplácí se o půlnoci s někým hádat, neboť i dohadování by k vám po celý rok patřilo. Důležité je mít také plnou spíž toho, co je v domácnosti třeba, aby vám pak po celý rok nic nechybělo.

Rituály, které vám zajistí ochranu, klid a pohodu

Před půlnocí obejděte dům třikrát, aby vaše cesty byly v dalším roce bezpečné. Kolem domu nasypte sůl, aby se k vám nedostalo nebezpečí. Do oken pověste ochranné amulety ve tvaru kruhu, kterými neprojde nenávist a zloba. O půlnoci snězte dvanáct hroznů, které jsou symbolem hojnosti a štěstí na všech 12 měsíců. Abyste odehnali zlé síly, vylijte hrnec vody oknem. Pak sklenku vína, aby vás naopak chránili dobří duchové. Na Nový rok nepůjčujte peníze. Své finance byste pak měli rozpůjčované celý rok.

Vyžeňte zlé duchy a síly cinkáním zvonečku

Odjakživa o silvestrovské půlnoci fungoval starý zvyk vycinkání zla zvonkem. Položte si zvoneček volně na stůl, a kdo chce, ať si na něj zazvoní pro štěstí. Pokud se chcete zbavit špatných zvyků a špatných známostí, sepište je na papír a tento seznam po půlnoci spalte v kamnech či nad svící. Nezapomeňte mít raději po ruce vodu, abyste na Nový rok nevyhořeli.
Naši předci při té příležitosti pořádali taneční rej kolem ohně, a dokonce si přes něj i s chutí skočili.

Aby vám po celý rok neuletělo štěstí

Na nový rok byste neměli jíst kuřecí a slepičí maso, aby vám po celý rok neuletělo štěstí. Zkuste zapéct do koláče pár zrnek vařeného hrášku. Kdo ho v koláči najde, bude mít celý rok hojnost. Snědení talíře čočky vám přivolá peníze. Kelti a Slované dřív pro štěstí jedli na Nový rok prasečí rypáčky. Dnes jsou rypáčky nahrazeny pojídáním ovarového kolena. Symbolizují zdraví, a hojnost po celý rok. Přejeme vám hodně štěstí!

reklama
reklama

Komentáře