Moje šťastná hvězda

Šišák bajkalský léčí už více než 2000 let

Svůj původ má na exotickém východě, ale do jeho pěstování se můžete pustit i u nás. Jeho krása vás nadchne, dokáže také vyléčit mnoho neduhů.


Na pěstování není nijak zvlášť náročný, a přesto dokáže velké věci. Šišák bajkalský se proslavil nejenom v tradiční čínské a ruské medicíně, ale velmi oblíbený je rovněž v Tibetu.


Nádherně se vyjímá hlavně na skalce


Tato rostlinka se rozhodně neřadí mezi ty nenápadné. Pochází z Dálného východu a dorůstá do výšky až půl metru. Kalich má na vrchní části dutý přívěsek. Listy jsou jednoduché a kopinaté. Plody bylinky nazýváme tvrdky.


Bylina kvete od začátku června do konce srpna. Má nádherné purpurové, až modrofialové květy, jež se uspořádávají do hroznovitých květenství. Spoustu parády tak nadělá nejen na zahrádce, ale i třeba na terasách a balkonech.


Má detoxikační účinky a blahodárně působí na játra.

Jeho pěstování zvládne každý

Šišák bajkalský nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Naše klimatické podmínky mu naprosto vyhovují. Dokonce dokáže přes zimu přezimovat i na zahradě, ale potřebuje suchou zem bez závlahy. Zároveň musí být umístěný pod vzdušným krytem. 

Vyhovuje mu však slunné stanoviště. Hledáte-li pro něj ideální místo, pak určitě zvolte skalku. Tam se bude cítit jako doma. 

Co vyléčí?

Rostlina léčí atopický ekzém, lupénku a také zmírňuje alergické reakce. Má detoxikační účinky a blahodárně působí na játra. Pomáhá z těla vylučovat škodlivé toxiny a jeho antiseptické účinky působí proti virům a bakteriím v těle.

Odvar z kořene se využívá hlavně na léčbu revmatu.

Odvar na revma

Odvar z kořene se využívá hlavně na léčbu revmatu. Lžičku nadrceného kořene přelijte 2,5 dcl vody. Nechte odpočívat patnáct minut a pak sceďte. Odvar pijte třikrát denně po dobu šesti týdnů.

Tinktura na rakovinu prostaty

Tinktura snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu a mimo jiné pomáhá léčit rakovinu prostaty a leukémii. Denně užívejte třicet kapek. Do menší skleněné uzavíratelné nádoby si nadrťte kořen byliny. Může být buď sušený nebo čerstvý. Zalijte ho vysokoprocentním alkoholem a nechte macerovat po dobu jednoho měsíce na teplém a stinném místě.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden