Moje šťastná hvězda

Skoncujte s migrénou

Bolest ale není to jediné, na rozdíl od klasické bolesti hlavy, co migrénu provází. Příznaky mohou spočívat taktéž v žaludečních nevolnostech, ve zvýšené citlivosti na pachy nebo světloplachost. Častěji trápí ženy, ale ani muži jí nejsou zcela ušetřeni.

Každý by chtěl znát příčinu migrény, ale pravdou, je že dosud jasné příčiny vyzkoumány nebyly. Jednou z vědeckých verzích však může být i to, že jde o vrozenou citlivost na náhlé změny v centralním nervovém systému.

Dalšími možnými příčinami je dlouhodobý stres, chronický nedostatek spánku, přepracování či používání špatných brýlí na čtení. Jakmile vás ale migréna postihne, jde vám jen o jediné. Rychle se bolesti zbavit. Jak na to?

Studený obklad

Základ je ledový obklad. Ten zmírní bolest téměř okamžitě. Namočte si žínku nebo jiný kus látky do ledové vody a přiložte si ho na krk a čelo. Pokud obklad nezabírá, pak si do sáčku nabert hrst ledu, utěsněte ho, zabalte do ručníku nebo utěrky a znovu si obklad přilože na hlavu a krk.

Zázvorový čaj

Mějte vždy při ruce čerstvý zázvor. Je to, co se týče vašeho zdraví, nenahraditelný pomocník. Nastrouhejte si dva centimetry zázvoru a zalijte 200 ml vroucí vody. Přidejte lžičku medu, mátu nebo meduňku, pár kapek citrónové šťávy a nechte deset až patnáct minut louhovat.

Pak čaj přeceďte anebo ho pijte tak, jak je. Po dopití můžete zázvor s bylinami spařit horkou vodou ještě jednou. Zázvor má totiž sílu a snese klidně i několik výluhů.

Káva s vymačkaným citrónem

Že jste o tomto lektvaru ještě neslyšeli? Vyzkoušejte ho.Je to rada k nezaplacení našich babiček a prababiček. Vymačkejte šťávu z jednoho citrónu a přilijte si ji do horké kávy a vypijte. Tím si posílíte krevní oběh. Kromě toho káva s citrónem pozitivně ovlivňuje stav cév v mozku.

Vyzkoušejte francovku

Francovka se skládá z přírodního mentolu a extraktu z jehličí a tím celkově ovlivňuje duševní pohodu. Natřete si jí spánky a šíji a lehce promasírujte bříšky prstů. Nepřestávejte, dokud bolest alespoň trochu nepoleví.

Lázně pro nohy

Připravte si dva lavory, do kterého se vám vejdou obě nohy najednou. Jeden naplňte studenou vodou, ponořte si do ní nohy a vyčkejte minutu nebo dvě. Dodruhého lavoru nalijte horkou vodou a zase do ní nohy ponořte. Takto teploty střídejte alespoň třikrát. Probudí se vám krevní oběh.

Kurkuma místo aspirinu

Je mnohem účinnější než kdejaký chemický lék. Stačí půl lžičky tohoto koření denně. Smíchejte kurkumu s vodou nebo mlékem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden