Skoro zázračná moringa

Znáte moringu? Pokud jste se s touto rostlinou ještě nesetkali, je nejvyšší čas to napravit. Je to dar plný skvělých látek.

Moringu u nás koupíte ve formě prášku, který můžete přidat do smoothie, udělat z něj čaj nebo ho přimíchat do jídla. Má vysoký obsah bílkovin, vitaminů a dalších prospěšných látek a antioxidantů, nenasycené mastné kyseliny (omega-3,6,9) a některé esenciální aminokyseliny. A s čím vším pomáhá?

Proti bakteriím i zánětům

Moringa má především antibakteriální vlastnosti, které bojují proti infekcím. Účinná je také proti různým typům hub a plísní, v tomto případě mluvíme o vlastosti antifungální. Bakterie v těle způsobují například různé infekce kůže, krve, močových cest a zažívací potíže.

Moringa je v boji proti těmto vetřelcům úspěšná, navíc snižuje zánět potlačením zánětlivých enzymů v těle, snižuje hladiny cukru a cholesterolu v krvi a pomáhá ochraně buněk proti poškození u diabetiků.

Strom, jehož listy umí divy, roste v Asii a Africe.

Srdce, cévy i mozek

Prášek z moringy prospívá srdci, zejména při prevenci tvorby usazenin v tepnách, čímž zlepuje i jejich stav. Díky své antioxidační a neuro-enhancerové aktivitě prospívá zdraví mozku a udržení jeho kognitivních funkci.

Podporuje mozkové buňky a procesy, které hrají klíčovou roli v paměti, náladě, funkci mozku, reakce na podněty, jako je stres a duševní zdraví například při depresích či psychózách. Nedávno také začala být testována pro léčbu obávané Alzheimerovy choroby a předběžné výsledky vypadají příznivě.

Pro zdravá játra

Játra jsou zodpovědná za detoxikaci krve, metabolismus tuků a zpracování živin. Moringa může snížit jejich poškození při časté námaze, jako je například braní některých léků, vliv tučné stravy, alkoholu a podobně. Popularita moringy rychle roste.

reklama
reklama

Komentáře