Skvělé tipy na obnovu vašich vlasů

Každá žena touží po krásných a zdravých vlasech, ale už ne každá má čas na to, chodit po kadeřnictvích a utrácet peníze za nadstandardní péči.

Jde to ale i doma. Stačí znát pár vychytávek, díky kterým budou vaše vlasy zregenerované jako už dlouho ne.

Péče začíná u mytí

Pokud chcete, aby byla hříva nadýchaná a jednotlivé pramínky se netrhaly, je potřeba je před samotným mytím pořádně pročesat, a to nejlépe dřevěným hřebenem. Teprve poté může přijít na řadu mytí šamponem. Abyste vlasy ochránila a navrátila jim pevnost a zdraví, sáhněte v drogerii příště raději po šamponech s keratinem. Záleží také na způsobu mytí. Začínat byste měla vždy u kořínků a pokračovat směrem ke konečkům.

Nesmí chybět kondicionér

Důležitý je pro vlasy také správný kondicionér, který byste na ně měla nanést při každém mytí. Po chvíli působení vždy vlasy oplachujte vlažnou vodou. Pramínky se tak nejvíce uzavřou a okolní vlivy nebudou mít šanci vlasové vlákno tak snadno narušit. Alespoň jednou týdně pak na vlasy naneste blahodárnou masku. I tu si můžete snadno namíchat z ingrediencí, které určitě najdete doma v lednici nebo spíži.

Co dělat po umytí?

Nefénujte vlasy hned, ale raději několik desítek minut vyčkejte, až trochu proschnou. Pokud trváte na dalších úpravách například žehličkou nebo kulmou, použijte předtím na vlasy speciální péči, která je ochrání. Žádný z přípravků by ale neměl obsahovat alkohol. Ten je vysouší.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama