Skvělému herci nikdy nechyběla slušnost a pokora

Luděk Munzar (†85) se narodil jako mlynářský synek v Nové Včelnici v jižních Čechách. Své dětství ale prožil ve Smiřicích u Hradce Králové, a tak jeho srdce celý život tíhlo k východním Čechám.

Válka jako nejšťastnější období

Bohužel, právě na své dětství měl Luděk vždy rozporuplné vzpomínky. O svých traumatech však nechtěl příliš hovořit. Svěřil se pouze pouze jednou, a to už před třiceti lety.

Munzara totiž trápilo, že zatímco jeho kamarádi byli na své otce hrdí, tak on se za toho svého spíš styděl. Ve Smiřicích totiž bylo veřejným
tajemstvím, že Luďkův tatínek pije mnohem víc, než je zdrávo.

To se ale nečekaně změnilo, když začala druhá světová válka. „To byl ten strašný paradox, že jsem válku vnímal jako nejšťastnější údobí, protože táta

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden