Skvělý písničkář odešel do muzikantského nebe

Dávné spory byly zapomenuty, a když Jan přišel Františkovi pogratulovat ke zlaté svatbě, došlo k usmíření. Poté už si ale jeden druhého moc neužili.

Zpěvák František Nedvěd (†73) se natrvalo zapsal do srdcí všech milovníků folkové hudby. Byl to ale také milující manžel a otec, který nikdy nikoho nezarmoutil.

Je smutnou ironií osudu, že legendární český zpěvák a kytarista František Nedvěd (†73) měl jen krátce před smrtí velké plány. Miloval život, a i když bojoval s vážnou nemocí, sám řekl, že se na onen svět ještě rozhodně nechystá.

Nechal si ušít nový oblek

Ještě v červnu letošního roku oslavil se svou milovanou manželkou Marií, se kterou měl syny Františka (46)Vojtěcha (43), zlatou svatbu. Dokonce si pro tuto příležitost nechal ušít nový oblek. Slavnostní obřad se konal na Staroměstském náměstí, ve stejný den, kdy se ti dva před padesáti lety brali.

Jejich velkou lásku prý odstartoval nesmělý polibek ve vlaku, když souprava vjela do tunelu. „... jsem se odvážil,“ přiznal s úsměvem později sympatický František. Jejich recept na šťastné manželství byl překvapivě

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře