Skvělý písničkář odešel do muzikantského nebe

Dávné spory byly zapomenuty, a když Jan přišel Františkovi pogratulovat ke zlaté svatbě, došlo k usmíření. Poté už si ale jeden druhého moc neužili.

Zpěvák František Nedvěd (†73) se natrvalo zapsal do srdcí všech milovníků folkové hudby. Byl to ale také milující manžel a otec, který nikdy nikoho nezarmoutil.

Je smutnou ironií osudu, že legendární český zpěvák a kytarista František Nedvěd (†73) měl jen krátce před smrtí velké plány. Miloval život, a i když bojoval s vážnou nemocí, sám řekl, že se na onen svět ještě rozhodně nechystá.

Nechal si ušít nový oblek

Ještě v červnu letošního roku oslavil se svou milovanou manželkou Marií, se kterou měl syny Františka (46)Vojtěcha (43), zlatou svatbu. Dokonce si pro tuto příležitost nechal ušít nový oblek. Slavnostní obřad se konal na Staroměstském náměstí, ve stejný den, kdy se ti dva před padesáti lety brali.

Jejich velkou lásku prý odstartoval nesmělý polibek ve vlaku, když souprava vjela do tunelu. „... jsem se odvážil,“ přiznal s úsměvem později sympatický František. Jejich recept na šťastné manželství byl překvapivě

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden