Můj kousek štěstí

Sláva, už je sníh, jedem na saních

Až vás i vaše vnoučata omrzí lyže nebo snowboard, popadněte sáně, boby a hurá na kopec!

Kde si můžete i s dětmi v česku parádně zabobovat?

Kralický Sněžník

Dolní Morava

Kralický Sněžník je název nejvyšší hory (1425 m.n.m.) stejnojmenného horského masivu ve Východních Čechách, v pardubickém kraji, 15 km od města Králíky. Místnímu lyžařskému rezortu se pak říká Dolní Morava, neboť se nachází ve stejnojmenné obci.

Základem  zimních sportů na Sněžníku je kvalitní svah s tratěmi sportovního i rodinného charakteru, vybavený čtyřsedačkovou lanovkou, moderním zázemím a horskou chatou. Kromě tradiční lyžovačky si tu užijete právě i super sáňkování.

Naleznete tu totiž báječnou bobovou dráhu, můžete vyzkoušet i vzrušující noční sáňkování, anebo můžete využít i upravené běžecké trasy.

shutterstock_243299773l

Klíny

Krušnohorské Klíny

Sportovní areál Klíny v Krušných horách nabízí velmi pestrou nabídku aktivit a zábavy pro děti i dospělé. Pokud si chcete zalyžovat o samotě a děti na chvíli odložit do bezpečí, je tu pro ně připravena školička zimních sportů, dětské závody a soutěže, dokonce karnevaly a sáňkařská dráha.

Až budete chtít zalézt do tepla, je tu pro vás dětská klubovna, lezecká stěna s instruktorem a další kratochvíle pro znuděné holky a kluky. Pro dobrý zážitek ze sáňkování vězte, že byste měli mít lyžařské brýle a helmu, a zároveň je třeba se naučit brzdit. Na sněhu patami, na ledu celými chodidly.

kliny-skihang-3_2

Javorník

Liberecký kraj

Na kopci Javorník v blízkosti Liberce a Jablonce nad Nisou se nachází všesportovní  areál Obří sud. Je určen zejména rodinám s dětmi, které zde naleznou celoroční možnosti vyžití. Obří sud se nachází v nadmořské výšce 650 m. n. m. a jeho vrchol je součástí přírodního parku Ještěd.

Nalézá ze tu trubková bobová dráha o délce 1100 metrů, což ji pasovalo na nejdelší bobovou dráhu tohoto typu v Česku. V areálu Obří sud si můžete užít všechny zimní sporty včetně bobování, jako na obrázku, ale i sáňkování na přírodním svahu, ve i v noci na ozářených sjezdovkách.

Nachází se zde i hotel a historická restaurace stejného jména, kde se můžete schovat před mrazem, najíst, napít, anebo se rovnou ubytovat.

shutterstock_361957394

Špindlerův Mlýn

Centrum Krkonoš

Sáňkařská dráha, nejdelší přírodní u nás, se nachází v nejvyšších českých horách, Krkonoších, přímo ve Špindlerově Mlýně a při jejím zdolávání si užijete takřka tři kilometry jízdy na saních s převýšením čtyřista metrů.

Nechcete šlapat do kopce a táhnout sáňky? V každé vstupence na dráhu je zahrnuto vyvezení autobusem na start i půjčení saní. Na vás zbude jen dobře se obléknout, abyste při sešupu neprochladli. K termoprádlu přidejte dobrou náladu a mastný krém na ochranu tváří před mrazem, a pak už zbývá jen vybrat si, zda zkusíte denní nebo noční jízdy na osvětlené trati.

Za základní jízdné zde zaplatíte 240 Kč a v ceně je navíc cesta autobusem na kopec i zpět a zapůjčení saní. Přičemž děti do sedmi let můžete posadit k sobě na sáně zdarma.

3551011-ed9028

Černá hora

U Pece pod Sněžkou

Více jak stoletá je sáňkařská trasa z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní v Krkonoších. Vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před stoletím. Vstup na sáňkařskou dráhu není zpoplatněn, saně si můžete vypůjčit v místní půjčovně.

Pak stačí už jen vyjet kabinkovou lanovkou na Černou horu a nastoupit na saně či boby. Toužíte-li po nočním sáňkování, zkuste sjezd s čelovkami pod vedením instruktorů.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden