Slavná pohádka dala Alenu Vránovou a Vladimíra Ráže dohromady, ale konec pohádkový nebyl!

Pyšná princezna a král Miroslav spolu vydrželi celkem osmnáct let.

Začátek vztahu Vladimíra Ráže  (†77) s Alenou Vránovou (88) během natáčení filmu byl skandální, už proto, že on byl ženatý a ona byla vdaná!

Herečce Aleně Vránové ještě nebylo ani devatenáct let, když se vdala poprvé. V bouřlivých padesátých letech, plných propagace režimu, si vzala tehdy známého spisovatele a funkcionáře Pavla Kohouta (92).

Taková veselka musela být hodně vidět, takže Kohout vybral jako datum svatby Stalinovy narozeniny a patronát nad manželstvím si vzala komunistická strana. O to větší průšvih pak nastal, když se ostře hlídaný vztah začal rozpadat!

Kritizoval jí za to, jak se obléká!

S Pavlem Kohoutem by se tvrdohlavá a nezávislá Alena nejspíš rozvedla i bez toho, že jí do cesty vstoupil jiný muž. Jak se ukázalo, potrpěl si ve vztahu na pevnou ruku. Aleně se rozhodně nelíbila nejrůznější omezení, zejména co se týkalo módních doplňků.

Rtěnka nebo vysoké podpatky rozhodně nepatřily do vybavení tvrdě pracující ženy v dělnickém státě. V roce 1951 dostala Alena hlavní roli v připravované pohádce Pyšná princezna. Natáčení probíhalo v jižních Čechách. V té době měla

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama