Slavného bouřliváka dopekla máma v troubě

Kam přišel, tam si získal respekt – mezi polskými hulány i v ruském podsvětí

Když Zdeněk Štěpánek (†71) dostudoval, vzal si uzlíček a vydal se do světa na zkušenou. Jeho mládí bylo dobrodružné a plné nebezpečí. Nakonec své štěstí našel na prknech, která znamenají svět.

Po otci zdědil bouřlivou povahu, dobrodružnou mysl a odvahu. Naplno pracoval i žil. Když nemohl delší dobu hrát, chřadl. Na svět přišel Zdeněk Štěpánek 22. září 1896 v Tvoršovicích u Benešova. Byl nedonošený, narodil se o dva měsíce dříve, než měl, a v té době neexistovaly inkubátory, jeho matce Marii se ho podařilo vypiplat pomocí obyčejné trouby, ve které ho zahřívala.

Jeho dědeček Jan Nepomuk Štěpánek (†60) byl dramatikem a ředitelem Stavovského divadla a jeho otec Vincenc se živil jako

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden