Slavného krále komiků srazil politický režim na kolena

Dodnes je považován za krále komiků. Životní osud VLASTY BURIANA (†70) byl ale víc smutný než veselý a později hodně trpěl.

Jeho hlášky jsou i po více než osmdesáti letech nesmrtelné a na chuť jim přicházejí i mnohem mladší generace. Vlasta Burian (†70) se narodil jako Josef Vlastimil Burian 9. dubna roku 1891 v Liberci. Jeho otec Antonín byl už v té době nadšeným ochotníkem.

Když bylo malému Vlastovi deset let, přestěhovala se rodina do Prahy na Žižkov. Otec si našel práci jako výběrčí daní, svého syna ale vždy vedl k umění, a tak mu často dopřával návštěv Národního divadla.

Zpočátku to ale vypadalo, že se mu nakonec umělecké kruhy vyhnou obloukem. Říká se totiž, že ač jeho otec herectví miloval, nechtěl, aby bylo hlavním zdrojem synovy obživy. Burian na to ale v té době stejně neměl ani moc pomyšlení, zajímalo ho totiž něco

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden