Slavný Old Shatterhand se ráno probudil vedle své ženy a zjistil, že je mrtvá!

Ženy se o něho zajímaly a on se zajímal o ně. Jen jedna mu ale dala správnou radu.

Čtvrté manželství Lexe Barkera (†54) trvalo necelých šest let. Byla to právě Irene Labhart (†25), kdo ho přesvědčil, aby sí zahrál Old Shatterhanda – a stal se tak nesmrtelným!    

Celým jménem Alexander Crichlow Barker se narodil do hodně dobrých poměrů. Jeho rod patřil k americké smetánce, otec byl milionář. Lex měl před sebou možná skvělý a bezstarostný život, stejně jako jeho předci. Jenže on se rozhodl být hercem a od tohoto úmyslu ho neodradila ani hrozba vydědění, která se nakonec stala skutečností.

Po zranění trpěl migrénami!

Otec byl podnikatelem ve stavebnictví a Lex tedy studoval stavařinu na univerzitě. Současně byl i skvělým sportovcem: bezvadně plaval, šermoval, běhal. Tohle všechno později ve svých rolích zužitkoval. Cesta do filmových ateliérů ale nebyla snadná.

Lex přerušil školu kvůli herectví, otci se to nelíbilo a dal mu ultimátum. Syn si ale postavil hlavu a tak z rodinného bohatství už neviděl ani korunu. Dostudoval sice dálkově, ale pak přišla válka a budoucí hrdina dobrodružných filmů prožíval napínavé

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře