Sluneční brýle vybírejte podle tvaru obličeje

V létě se bez slunečních brýlí neobejdete. Kromě toho, že poskytují očím ochranu jsou také atraktivním doplňkem.

Ať už máte obličej jakýkoli, existují při výběru slunečních brýlích obecná pravidla, která platí pro všechny. Horní linie obruby by neměla přesahovat linii obočí a velikost brýlí by měla kopírovat obličej a být v zákrytu se spánkovou a následně lícní kostí. Zaměřit byste se měla i na šířku nosníku, ta je důležitá pro pohodlí a správnou pozici brýlí.

Asymetrie i ovály

Než půjdete brýle kupovat, prozkoumejte tvar svého obličeje. Pro kulatý obličej s plnými tvářemi se hodí výraznější, hranaté brýle, které oblé proporce vyrovnají. Pokud se váš obličej vyznačuje hranatými, ostrými rysy, máte vystouplé lícní kosti, širokou čelist a hranatou bradu, sáhněte po oválnějších brýlích či zajímavých asymetrických obrubách, které jakoby rozbijí geometrické tvary v obličeji a tím ho zjemní.

Hrajte si s obrubami

U obličeje ve tvaru hrušky, který má užší partie ve spánkové části a naopak širší lícní kosti a výrazné tváře, vyzkoušejte opět trik s obrubami. Volte takové, které mají zvýrazněnou horní linii, dolní obruba by měla být naopak nenápadná.

Pokud máte trojúhelníkový typ obličeje, ten se vyznačuje širší partií v horní části a směrem k bradě se postupně zužuje, pak si kupte brýle s opačně ohraničenými obrubami. Jste majitelkou oválného obličeje? Pak si můžete gratulovat, neboť se k němu hodí téměř všechny typy slunečních brýlí.

reklama
reklama