Můj čas na kafíčko

Smíří Matonohu s Benešovou další, už páté dítě? Rozdělí je krize?

Za bláznivé účinkování v televizní soutěži jsou slušné peníze, ale kvůli tomu se mu rozpadá rodina!

Herecké manželství je zápřah. Zvlášť se čtyřmi dětmi, které vyžadují svůj vlastní prostor, je to teprve makačka. O tom vědí své herci Tomáš Matonoha (46) a Lucie Benešová (43). Zejména za situace, kdy je otec rodiny věčně pryč, vrací se v divných převlekcích a Lucie je pořád sama!

Že jim to ale slušelo na předloňských Českých lvech?

Pro diváky je Tvoje tvář má známý hlas velká zábava, ale pro účinkující tvrdá dřina s dopadem na soukromí. Tomáš Matonoha (46) v létě natáčel film Bikeři a na podzim měl volno, takže si řekl, že si vydělá slušný peníz. Údaje o honorářích jsou tajné, ale pohybují se ve stovkách tisíc. Zpívat Tomáš přece umí (má dokonce kapelu Inspektor Kluzó, se kterou nahráli desku), tak co by si nepřivydělal? Problémy ovšem nastaly, jakmile se herec prezentoval v rolích zpěvaček a tedy převlečený a namaskovaný za ženu. Sice se sám vyjádřil, že se sám sobě jako žena líbí a třeba hit Mamma Mia jako Meryl Streep (68) nazpíval v mezích možností stejně dobře, i když tanec vypadal poněkud prkeně. Zato v manželce u obrazovky vzbudily jeho transvestitní zjev naprostý odpor. A to je od fochu a vadit by jí to nemělo. „Bylo mi z něho zle. Není to moc přitažlivé, když vašeho manžela úplně oholí a oblečou do divné paruky,“ otřásla se, když viděla svého muže, připomínajícího transvestita!

Že by čtyři děti Lucii nestačily?

Proč si od ostatních drží takový odstup?

Jak naznačili někteří soutěžící, například herečka Berenika Kohoutová (26), Tomáš si v kumpanii soutěžících v Tváři drží od ostatních distanc, ale dosud není jasné, zda je v tom přirozený ostych,  nebo odstup profesionálního, větrem kumštu ošlehaného umělce. Roli hraje patrně i to, že většina soutěžících prošla náročným konkurzem, zatímco Matonoha získal kšeft přímo, organizátoři ho oslovili už loni, teprve teď měl ale čas. Je také možné, že dostává od organizátorů jako nejznámější umělec větší peníze, což u podobných akcí mezi zasvěcenci vždy neomylně prosákne. Fakt je, že snad s ohledem na nutnost živit početnou rodinu Tomáš bere skoro vše, co se v televizi namane, moderování, soutěže, seriály, a ne vždycky jsou třesky plesky na obrazovce hodné jeho nepochybného talentu. Jeho tvář už bohužel začíná být profláknutá a na hlavní roli ve filmu dosáhl naposledy před osmi lety, když se zaskvěl ve vydařeném Vorlově bláznivém snímku Ulovit miliardáře.

On je věčně pryč, ona je na vše sama!

Ještě nedávno s Lucií vážně uvažovali, že si ke čtyřem dětem „přidělají“ ještě pátého potomka. Matonoha je jedináček, vždycky toužil po více dětech, i když, jak vidíme, denní starosti teď nechává zásadně na už dlouho unavené manželce. Jenomže v posledních letech prošvihli ideální a asi poslední příležitost. Lucie měla jen pár menších rolí v seriálech a věnovala se právě spíš péči o jejich velmi početnou rodinku. Čas na početí byl, zdraví, zaplať pánbůh, také, ale přírůstek se nekonal. Je možné, že si oba řekli, že čtyři děti jsou až dost a už se těší, až budou ratolesti plnoleté. A možná je odradily i čistě praktické věci, kdy každé dítě chce neustále pozornost a rámusu je pořád plný byt.

Na dovolenou musí jezdit v karavanu

V noční můru se často mění i společná dovolená, kdy se pobyt v hotelu a společné stolování v restauracích mění s tolika dětmi v naprostý blázinec. Proto si Lucie s Tomášem raději pronajímají domek v Chorvatsku nebo vyrážejí někam za dobrodružstvím ve velkém karavanu, kam se jejich početná rodina vejde. Nedávno opustili pražský byt a odstěhovali se do domku za Prahou. „Byla to výhodná koupě,“ prozradila Lucie. Zdá se téměř jisté, že Matonohovi se už množit asi nebudou a krásná Lucie Benešová teď dá spíš průchod hýčkajícím pobytům někde ve wellnessu před nákupem tisíců plen, dudlíků a dětské výživy.

Proč si osvojili nevlastní dceru Sáru?

Když si před deseti lety po návštěvě Dětského domova Domino v Plzni osvojili dceru Sáru (17), která má žijící biologické rodiče, byl vztah Tomáše a Lucie ještě relativně čerstvý. „Nikoho, kdo by do osvojení dítěte  šel, jsem vůbec neznala a neznám ani teď,“ říká k tomu herečka. „Cítila jsem, že chci nějakému dítěti pomoct, změnit jeho život k lepšímu a dát mu šanci na normální a hezký rodinný život.“ Stala se patronkou sdružení Dejme dětem šanci, které nabízí různé způsoby, jak dětem z dětských domovů pomoci k normálnímu životu. Po čase si Sára vymohla setkání s biologickými rodiči, které prý proběhlo v klidu. „Myslím, že je Sára ráda a měla z toho dobrý pocit. Jsou to přece jenom její kořeny a také je dobré, že viděla, že tam i ze sociálních a ekonomických důvodů žít nemůže,“ komentovala to Lucie. Zpětně pěstounství vidí jako jedno z nejlepších rozhodnutí v životě a nevylučuje, že si osvojí ještě jedno dítě a uvádí tím kolegyně v úžas.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden