Smrt si pro manžela Ilony Svobodové přišla během sedmi dnů!

Krásný vztah mezi dvěma osobnostmi ukončila nevyléčitelná nemoc!

Našli se v době, kdy už oba za sebou měli hodně zkušeností se vztahy. Mezi Ilonou Svobodovou (58), známou ze seriálu Ulice a známým hudebníkem Petrem Skoumalem (+76) byl sice větší věkový rozdíl, ale také velká láska, kterou přervala až smrt!  

Herečka Ilona Svobodová nepatřila k těm, kdo svůj talent nebo touhu po kariéře dědí po rodičích. Dcera inženýra a zubařky si svůj životní cíl našla už v dětství. Na cestě za vytouženou hereckou školou ale přišla první překážka, když ji nepřijali na gymnázium - jak to tak v minulém režimu chodilo, jednalo se o politické důvody. Zpětně vzato to vlastně bylo dobře, protože se místo toho dostala na konzervatoř. A ještě během studia se její tvář stala známou televizním i filmovým divákům.

Do vztahu šli s nohama na zemi

Na konzervatoři Ilona potkala Gustava Bubníka (57). Se svým hereckou kolegou začala chodit a hned po dokončení školy si ho vzala za manžela. Měli spolu dceru, ale po sedmi letech se vztah rozpadl. Na svoji osudovou životní lásku ale Ilona nemusela čekat dlouho. Také Petr Skoumal (+76) už za sebou měl pár vztahů. Ten nejdůležitější zřejmě s herečkou Táňou Fischerovou (71). S tou měl syna, který se bohužel narodil postižený. Rozkol mezi partnery přišel kvůli tomu, že skladatel se o syna chtěl starat společně s Táňou, ta ale odmítala opustit své rodiče a tak od ní Petr odešel. Ačkoliv byl hudebník výrazně starší, Iloně to nevadilo, spíš naopak. Uvítala ve svém životě zkušeného muže, který už něco dokázal.  „My jsem se brali už po několika nevydařených vztazích a manželstvích. To je asi o něčem jiném. Nebyla jsem sice už mladinká, ale asi jsem svého muže doopravdy trochu omladila,“ řekla o jejich vztahu. Oba do něho šli realisticky. Petrovi bylo jasné, že nepotřebuje žádnou hospodyňku a Ilona už po svých zkušenostech nepotřebovala velkou romantiku, kdy se dva lidé stále jen drží za ruce. Navzájem měli pochopení pro práci toho druhého.

Neměl čas se rozloučit!

Soužití dvou tvůrčích lidí probíhalo bez problémů a bez skandálů. Ilona si libovala, že Petr je úžasným manželem, který respektuje, že má doma herečku. Vzhledem ke svému zaneprázdnění spolu netrávili tolik času; o to víc si ale pak společné chvíle vychutnávali. Zatímco žádné vnitřní napětí nijak neohrožovalo, tvrdé rány přišly z jiné oblasti. U Ilony lékaři zjistili rakovinu děložního čípku. Týdny, během kterých žila v nejistotě, co s ní bude dál, by nikomu nepřála. Zrádnou nemoc ale naštěstí porazila, i když ví, že úplnou jistotu už nebude mít nikdy. Mnohem horší rána osudu ale přišla, když rakovinu objevili i u Petra. Nejvíc šokující na tom byla ovšem rychlost, s jakou se nemoc v jeho těle rozšířila. Nebyly to roky ani měsíce, ale pouhé dny. Jediný kritický týden udělal z Ilony truchlící vdovu. Její manžel se ani nestačil rozloučit se svými kamarády. Pohřbu se zúčastnil i hudebníkův handicapovaný syn ze vztahu s Táňou Fischerovou. Odmítal prý uvěřit, že táta se už nikdy nevrátí.

Válka s úředníky a spory o dědictví

Petrova smrt Ilonu naprosto zdrtila. Vedle osobního smutku a zoufalství musela bojovat s dalšími okolnostmi, například s byrokracií úřadů. Dědické řízení se pro herečku stalo trýznivou událostí. „Všude pracuje spousta byrokratů, kteří se drží regulí, ale problém je, že nejsou neomylní, neznají všechny zákony a natáhnou vás,“  konstatovala. „Pokud s někým žijete pětadvacet let, tak mi přijde potupné přesvědčovat úřady o tom, že jsme byli manželé,“ Kromě boje s úředníky došlo i ke sporům s příbuznými. Své zisky ukládal Petr do nemovitostí a jejich rozdělení se pak bylo nutné domluvit s ostatními dědici. Nebylo to snadné a fungující vztahy dostávaly velké trhliny. Všechno se ale vyřešilo. Život jde dál a v srdci Ilony zůstává smutek nad Petrovým odchodem - současně ale i spousta vzpomínek na krásný život po jeho boku.

Nový přítel připomíná exmanžela nejen křestním jménem!

Po smrti manžela Ilona sama nezůstala. Nejprve svého nového přítele tajila, potom ale přiznala, že si někoho našla. „Když máte nastavenou laťku tak vysoko jako já, a to mám díky Petrovi, který byl jedinečný, tak dost tápete,“ uvedla. Prozradila, že potřebuje hlavně inteligentního partnera, se kterým si může povídat. Její přítel to splňuje, navíc se jmenuje také Petr. „Je profesí architekt, poznali jsme se na jednou večírku,“ prozradila herečka novinářům. Někdy jí prý připadá, jako reinkarnací zesnulého manžela!

reklama
reklama

Komentáře