Smrtelnou autonehodu z konce padesátých let si Josef Zíma dodnes vyčítá!

Po nehodě se jeho žena zhroutila a chtěla skočit z okna s dcerkou v náručí!

Už mnoho desetiletí je Josef Zima (88) skutečnou legendou. Během svého života rozdával radost hlavně písničkami v rozsahu od rokenrolu po dechovku. Celý život má ale nad sebou stín dávné tragédie.

Celé generace znají Josefa Zimu hlavně jako zpěváka, a to především lidových písniček a dechovky. Josef byl ale také dlouholetým členem Městských divadel pražských a herectví bylo vlastně jeho prvním životním cílem. Rodilý Pražák vystudoval nejprve gymnázium a potom šel na konzervatoř. Do svého prvního angažmá nemusel příliš daleko, našel práci v Benešově u Prahy. Pak šel na dva roky na vojnu a po ní dostal nabídku od samotného Jana Wericha (†75) do Divadla satiry – dnes ho známe jako Divadlo ABC. Souběžně s tím ovšem začal zpívat a nejdřív to byly

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden