Smutné přiznání: Lituje, že nemá děti

Většina z nás touží po tom, stát se rodičem a vychovat vlastního potomka. Ovšem to neplatí v případě herečky Zdeny Hadrbolcové (81), která je známá v posledních letech hlavně díky roli pekařky Boženky v seriálu Ulice! Ta po několika letech přiznala, co stálo za jejím rozhodnutím. A rozhodně to nebyly zdravotní problémy. „Byla to moje volba. Nikdy jsem děti mít nechtěla, což neznamená, že bych je neměla ráda,“ prozradila Zdena. Patří snad mezi ty ženy, kterým děti vadí? „K dětem chovám něžné city, ale nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní.“ Přiznala, že v mládí měla velký strach z toho, jestli by dokázala děti řádně vychovat. „Mnohokrát jsem přemýšlela nad tím, jak by se mi změnil život, kdybych ty děti měla a ony se mi nepovedly,“ vyjádřila šokující pocity.

Největší zklamání v životě

Během svého života byla vdaná jen jednou, a jak sama přiznala, neměla ze svatby žádnou radost. Co bylo příčinou toho, že místo nejšťastnějšího dne prožívala zklamání? „Byla jsem vdaná jen krátce, v podstatě z romantiky. Po celý život jsem se vlastně chovala jako slečna. Ve svatební den ráno jsem plakala, ale maminka mi řekla: ‚Už to stálo tolik peněz, to sis měla rozmyslet dřív‘.“ A tak se herečka tedy vdala. A zanedlouho zase rozvedla. Své tehdejší rozhodnutí považuje trochu za sobectví, či dokonce zbabělost. I když pak žila ještě dlouhá léta po boku dokumentaristy Jiřího Průchy, k oltáři už ji nikdo nikdy nedostal!

Chtěla by znovu vrátit čas?

Své soukromí si herečka celý život pečlivě hlídala a nechtěla prozradit, zda žila s nějakým přítelem. V poslední době si občas si posteskne, že lituje, že děti nemá, protože by už mohla mít kolem sebe vnoučata. „Teď bych mohla být babičkou – a to by se mi líbilo.“ Ale o tuto možnost se v mládí připravila. Dnes tráví většinu času tráví ve filmových kulisách Ulice. Díky práci aspoň nemusí myslet na ubíjející samotu. Snad má ve svém životě alespoň někoho, kdo o ni stojí a pomáhá jí.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama