Můj kousek štěstí

Smutný konec královny byznysu

Můj kousek štěstí

Češka, která dobyla svět

Tomu, že Ivana Trump (†73) zemřela, lidé nemohli uvěřit. Byla přece tak energická, tak atraktivní a pohádkově bohatá!

Narodila se na špatném místě a ve špatnou dobu. S takovým talentem pro podnikání spatřit světlo světa v únoru 1949 v Československu, to jí provedl osud škaredý vtip. Ale i s tím si Ivana Zelníčková (†73) ze Zlína, tehdy Gottwaldova, dokázala poradit.

Každý si ji vybaví jako zářivou blondýnu s drdolem, jenže v dětství bývala tmavovláska. A nesmírně cílevědomá. „Bylo vidět, že ví, co chce. Tatínek ji v tom podporoval. Navíc byla krásná,“ vzpomíná na ni spolužačka Jarmila z gottwaldovské základní školy.

Tatínek byl architekt a sportovec, kamarádky ho Ivaně záviděly, doprovázel třídu na školní výlety. Ivana se ve třech letech se postavila na lyže, ve dvanácti se ocitla v

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden