Sny mě varují před nebezpečím

Před pár lety se mi zdál podivný sen. Stála jsem na vysokých schodech a bála se sejít dolů. Vždy jsem se probudila celá zpocená. Jako by mi ten sen chtěl něco říct…

Poprvé se mi ten sen zdál, když jsme se s manželem přestěhovali do nového domu. Hodně věcí už bylo udělaných, ale nějaké drobné úpravy nás ještě čekaly. Jednou z nich byly vestavěné skříně v prvním patře.

V domě byl stále celkem binec, ale s tím se nic moc dělat nedalo. Neustále k nám chodili řemeslníci, aby si vše pečlivě změřili. Následující víkend nám měli skříně namontovat.

Hlídání vnučky

Ve čtvrtek mi zavolala dcera a požádala mě, abych vyzvedla ze školky vnučku Natálku, protože ji odvolali do nemocnice k operaci. Nebyla jsem z toho nijak nadšená, protože v předsíni byla složená prkna a nahoře chybělo zábradlí.

Měla jsem strach, aby se vnučce něco nestalo. „Mami neplaš, Natálka je přece poslušná, a k večeru si pro ni Martin přijede,“ odvětila dcera.

Sevřel mě strach

Vnučku jsem vyzvedla. Doma jsem ji upozornila, aby byla opatrná. Pak jsem jí dala blok a pastelky, aby si malovala a sama jsem se pustila do přípravy večeře. V jednu chvíli jsem se otočila a vnučka byla pryč.

Vyběhla jsem na chodbu a uviděla ji, jak sedí nahoře, v místě, kde chybělo zábradlí, nožky svěšené dolů. Vyběhla jsem nahoru a odvlekla ji pryč.

Začalo hořet

Uběhlo několik měsíců. Přišlo léto a my se s mužem chystali na dovolenou do Itálie. A právě tehdy se mi zdál další sen. Stála jsem na schodech a bála se jít dolů. Napadlo mě, co když je to nějaké varování… Svěřila jsem se s tím manželovi, ale ten jen mávl rukou a řekl, že to je hloupost.

Na dovolenou jsme odletěli, ale nepříjemný pocit ze snu mě stále pronásledoval. Dva dny před odjezdem začalo v našem hotelu hořet. Hustý dým zachvátil celé poschodí a museli nás evakuovat. Hned jsem si vzpomněla na svůj sen…

Jsem obezřetná

Uplynul nějaký čas. Nic o schodech se mi už nezdálo, až do jednoho dne… Tentokrát jsem stála pod nimi a bála se po nich vyjít. Hned jsem začala přemýšlet, co by to mohlo znamenat. Vysvětlení se dostavilo za týden.

Šla jsem na jednu konferenci, která se konala v hotelu. Místnost, kde se přednášelo, byla až v sedmém patře. Všichni účastníci čekali na výtah. V tu chvíli se mi vybavil ten sen a rozhodla jsem se jít po schodech.

A dobře jsem udělala. Výtah s asi deseti lidmi se zasekl a trvalo skoro hodinu než je vysvobodili. Od té doby jsem ve střehu pokaždé, když se mi zdá sen o schodech…

Lucie Š. (57), Poděbrady

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden