Můj kousek štěstí

Šperk ze mě udělal zlého člověka

Ten podivný přívěšek na stříbrným řetízku mě okouzlil, věřila jsem, že mi bude dávat vnitřní sílu a bude mě ochraňovat. Brzy jsem poznala, že můj výběr byla chyba.


S oblibou jsem ve volném čase procházela se svojí kamarádkou nejrůznější obchody, zejména starožitnictví a obchody s klenoty. Byl to pro nás úžasný způsob relaxace a odpočinku. Jednoho takového klidného večera jsme takto chytaly lelky napříč městem, zaujaty konverzací jsme příliš nevnímaly, kam naší cestu míříme a dostaly jsme se do odlehlé uličky, kde na nás číhal malinký, sympatický obchůdek.


Musela jsem ho mít


Rozhodly jsme se ho navštívit. Byl plný starých šperků, čajových servisů a obrazů. S nadšením jsem si prohlížela zejména klenoty. Až uhrančivě mě jeden začal přitahovat. Měl prazvláštní tvar. Byl to takový drak nebo bazilišek se smaragdovýma očima. Přímo mě nabádal, ať si ho vezmu. A tak jsem si ho koupila. Celé dny jsem jej nosila u sebe na krku. Cítila jsem z něj zvláštní sílu. Nicméně od té doby se začalo všechno měnit. Pohádala jsem se s mou nejlepší kamarádkou, která mě nechtěla už nikdy vidět. Zhoršily se moje vztahy s rodinou i dětmi. V práci mi začal hrozit vyhazov, spolupracovníci se obrátili ke mně zády. Nedokázala jsem se soustředit a později nastoupily zdravotní problémy. Připadala jsem si, jako by mi někdo vysával energii, můj stav se začal zhoršovat.


Stala se ze mě troska


Chodila jsem po bytě a snažila se zahnat bolest hlavy a závratě. Z práce mě vyhodili. Začal mě pohlcovat pocit úzkosti a později jsem nabyla podezření, že mě někdo sleduje. Myslela jsem, že už blázním a prosila svůj mocný amulet, ať mě zachrání. S každým dnem se to ale horšilo. Z vitální ženy, jakou jsem byla, se stala její zhroucená parodie. Až jsem se jednoho dne po noci plné nočních můr vydala do města a v davu jsem někde ten přívěšek ztratila. Asi se přetrhl a sklouzl mi z krku. Měla jsem hroznou zlost, ale hned vzápětí se jako mávnutím proutku začalo v mém životě vše měnit. Potkala jsem kamarádku a jedna druhé jsme se omluvily. Ještě toho večera mi volali z konkurenční firmy, že mě chtějí na pozici vedoucí. Tím dnem se mi začalo dařit. Vysával ze mě snad ten šperk dobro? Teď možná škodí tomu, kdo jej našel.


Božena, (64), Olomouc


Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden