Spojené arabské emiráty jsou nejlepší na podzim

Užijete si sluníčka, sametových pláží a výhodných nákupů vánočních dárků

Stávají se stále oblíbenějšími. Zejména v moderní Dubaji je bezpečno a velký luxus za přijatelnou cenu. Navíc se tu mohou pochlubit mnoha světovými NEJ.

Pýcha Blízkého východu – to jsou Spojené arabské emiráty. Není to jen Dubaj, která okouzluje svou výjimečností, luxusem a originálními stavbami, ale najdete tu také hezké památky, výbornou kuchyni, zajímavé výlety a nádherné pláže.

Nudit se tu nebudete. Mezi oblíbené aktivity tu patří výlety na lodích, které můžete spojit se šnorchlováním a potápěním, a vyrazit můžete i na rybářské výpravy nebo se naopak vydat do vnitrozemí na čtyřkolkách za dobrodružstvím.

Vyhlášená Dubaj

Luxusu si nejvíce všimnete v Dubaji. V tomto městě musíte určitě vidět Věž Arabů – Burdž al Arab. Je to jeden z nejluxusnějších hotelů světa, pyšní se sedmi hvězdičkami a má tvar plachetnice, která jej činí nezaměnitelným.

Dá se říct, že se stal symbolem Dubaje. Vydat se můžete také k nejvyšší budově světa, mrakodrapu Burdž Chalífa. A čekají vás tu další úžasné objekty – například obchodní centrum Mall of the Emirates, místní trhy, přístav nebo obří aquapark Aquaventure.

A co takhle zahrada Dubai Miracle Garden, kde se nachází 45 milio­nů květin v nejfantastičtějších tvarech? To je velká atrakce pro děti a milovníky květin. Na své si tu přijdou i ti, kdo nehledají jen luxus, ale historii.

Zamířit byste měli především do Muzea islámské civilizace a do hlavního města Abú Dhabí, kde stojí Mešita šejka Zayeda, kam se vejde až 40 tisíc věřících. V mešitě uvidíte i jeden z největších lustrů světa. Působivým zážitkem bude návštěva pevnosti Fudžajra, kde se nachází archeologické naleziště.

A určitě musíte vidět slavné Palmové ostrovy. Jsou to uměle vytvořené ostrůvky v moři, tři mají tvar palmy a jsou připoutány kmenem s pevninou. Ostrovy, vyrobené z kamenů, vyrůstají ze dna, moře je tu mělké, což stavitelům jistě pomohlo. Na ostrovech se nachází nádherné hotely, z nichž tím nejvelkolepějším je Atlantis.

Za relaxem i za nákupy

Poznávat tu můžete i přírodní krásy. Pohoří Al-Hadžar zde vytváří malebnou scenérii v poušti. Pokud se do těchto míst vypravíte, odměnou vám bude úžasný výhled do kraje. Vyrazit ale můžete také k přírodní laguně Umm al-Kuvajn.

Pokud ovšem chcete jen pořádný relax, čekají vás tu písečné pláže a teplé moře. Mezi nejkrásnější patří Al Mamzar, Jumeirah, Al Corniche, Saadiyat a Kite Beach. A v neposlední řadě se v této zemi opravdu skvěle nakupuje.

Mnoho lidí létá do Dubaje výhradně za nákupy. Zejména luxusní oblečení, elektronika a šperky tu jsou mnohem levnější než v Evropě. Na zdejších trzích seženete mimo jiné také mnoho rozmanitých druhů voňavého koření.

Jak se nejlépe stravovat?

Pokud si objednáte pobyt v hotelu i se stravou, jistě nebudete litovat. Hotelové bufety bývají bohaté, a to i v hotelech nižší kategorie. Nejlevněji se pak najíte v restauracích v nákupních centrech.

Tradičním jídlem je Shawarma, což je opečené maso se zeleninou a dresinkem z česnekové omáčky. Alkohol seženete v hotelech, barech a restauracích. Ovšem v nejvíce konzervativním emirátu Šardžá je konzumace alkoholu zakázána všude.

Dovolenou na 8 dní se snídaní ve čtyřhvězdičkovém hotelu pořídíte již od 11 900 Kč

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden