Spokojené manželství rozvrátil mladý milenec

Patřila k nejkrásnějším herečkám své generace, a tak není divu, že jí muži padali k nohám. Legendární Vlastimil Brodský byl jedním z nich.

Patřili k nejslavnějším českým párům, přesto jim to štěstí nezaručilo. Jana Brejchová (81) a Vlastimil Brodský (†81) spolu žili šestnáct let, ačkoli jim poslední roky přinesly víc trápení než radosti.

Nádherná Jana Brejchová (81) se na filmovém plátně objevila už v roce 1953, když si jako třináctiletá zahrála ve filmu režiséra Jiřího Sequense (†85) Olověný chléb.  Jen o rok později pak místo na střední školu nastoupila jako písařka do Laktosu. Nebylo zbytí, Jana pocházela z rodiny, kde bylo osm sourozenců a tak není divu, že si brzy musela sama vydělávat na živobytí.

Hned jak mohla, odešla z domova

Navíc Janina maminka příliš nepřála tomu, aby její dcera začala pracovat u filmu. Chtěla ji mít doma, aby pomáhala s výchovou mladších dětí a aby se starala o domácnost.

Jenže mladá dívka toužila po mámivém světě stříbrného plátna, a tak odešla z domova, sotva se jí naskytla příležitost. Tedy, abychom byli přesní, matka ji vyhodila, když natáčela mimo Prahu.  Jenže Jana si už brzy mohla

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře