Spolehlivé tipy na rychlejší hubnutí

Zkoušela jste hned po Vánocích nasadit dietu, jenže se nedostavily kýžené výsledky? Možná někde děláte chybu.

I když vás tím asi nepotěšíme, čím jste starší, o to víc zeštíhlujících návyků byste měla zahrnout do svého života. Pokud je vám například čtyřicet a víc, vezměte si k srdci alespoň jeden náš „štíhlý“ tip na ráno, oběd a večer. Nad padesát už dva tipy apod. Při troše vytrvalosti budete mít za chvíli postavičku jako lusk.

NO


  1. Spěte déle


Nevyspalí lidé mívají častěji pocit, že se musí celý den něčím krmit. Nedostatkem spánku se totiž narušuje hormonální rovnováha a vy nejste ve své kůži. Dbejte proto na to, abyste večer šla včas do postele, a to tak, aby váš spánek trval alespoň sedm hodin.

  1. Hýbejte se hned po ránu


Tím samozřejmě nemyslíme, abyste běhala několik kilometrů. Stačí trocha pohybu a váš oběhový systém se nastartuje, tělo se prokrví a mozku a orgánům se zlepší zásobování kyslíkem. Proto hned zrána začleňte do svého programu alespoň desetiminutové cvičení, například jógu, strečink, rychlou chůzi anebo obyčejný běh na místě.

  1. Pijte čaj


Díky zelenému čaji, přesně díky jeho obsahu kofeinu a rostlinných látek, se vaše tělo optimálně nabudí. Japonští vědci dokonce zjistili, že po šálku tohoto čaje se trávení zrychlí až o sedmnáct procent. Proto denně během celého dne vypijte dva až čtyři 150ml šálky zeleného čaje.

OBĚD


  1. Nezapomeňte pít


Pokud budete dehydrovaná, nebude vaše trávení fungovat optimálně. Vypijte proto přes den alespoň dva litry vody.

  1. Vezměte si železo


Nedostatek železa patří k největším překážkám správného fungování trávení. Denně si proto dopřejte alespoň jednu dobrotu plnou tohoto minerálu – žloutek, celozrnný chléb, pšeničné otruby apod.

  1. co malého na zub


Přestávka mezi jídly by neměla být delší jak čtyři hodiny, jinak se tělo přepne do nouzového stavu, a tedy i pomalejšího režimu.

VEČER


  1. Čas na bleskový trénink


Pomalý, rychlý, pomalý – kdo cvičí v tomto tempu, potřebuje jen polovičku času na docílení stejného efektu jako při intenzivním nasazení. Zkuste proto chůzi jednu minutu pomalu a jednu minutu rychle, čtvrt hodinka vám bude bohatě stačit.

  1. Uvařte si zázvorový čaj


Už jedna čajová lžička zázvoru spálí až o 40 kalorií víc, a to jen tak, celkem bez námahy. Vypijte proto před večeří jeden šálek zázvorového čaje – 20 g strouhaného zázvoru zalijte 200 ml vařící vody a pak už jen vychutnávejte.

  1. Nezapomeňte na sýr


Většině žen chybí v těle vápník. Dopřejete si proto večer plátek sýra, například ementál.

reklama
reklama

Komentáře