Správné zaměstnání si mě nakonec našlo samo – náhodou

Celý život jsem pracovala v jednom podniku a najednou na mě padl neblahý los, že se moje místo ruší. Zoufale jsem začala hledat práci.

Své profesi a místu jsem byla věrná. Chybělo mi málo do důchodu, když se se mnou rozloučili a já najednou byla na pracáku. Marně jsem si sháněla místo v oboru. Až po čtyřech měsících mě upoutala lákavá nabídka ve vedlejším městě. Ihned jsem tam poslala životopis, a pak už jen čekala, jestli se někdo ozve.

Nestíhala jsem

Za dva dny mi zavolala asistentka oné firmy, že se mám druhý den dostavit k pohovoru. Byla jsem nervózní. Bylo jasné, že nestihnu návštěvu kadeřníka a musela jsem odvolat lékaře, který byl naplánován přesně na ten den. Taková je prostě náhoda! Pak přišlo ráno.

Běhala jsem po bytě a snažila se vylepšit, jak jen to šlo. A ještě horší bylo, že manžel pro mě nepřijel autem včas. Dorazil s dvacetiminutovým zpožděním. Jen co jsme se rozjeli, vyplnil se nejhorší možný scénář. Uvízli jsme v zácpě. Nervozitou se mi kroutil žaludek.

Osud rozhodl

Když jsem notně rozklepaná vystupovala konečně z auta, zatrhla jsem si punčochu tak nešikovně, že se mi rozjela oka od paty až po stehno. Doběhla jsem na recepci celá udýchaná. Omlouvala jsem se.

O mém osudu už bylo ale rozhodnuto. No nedivím se, ten den byl prostě zakletý! Nepřijali mě, což jsem se dozvěděla hned druhý den. Nakonec jsem si práci ale našla. A opět náhodou. Už několik dní visel v obchodě poblíž mého bydliště lísteček, že hledají písařku do firmy na našem sídlišti.

Psát na stroji jsem uměla dobře, v mládí jsem absolvovala kurz, a tudíž jsem psala dobře i na počítači. Přijali mě hned. Jsem tam spokojená a mám to pár kroků od domova. Inu, prostě náhoda?

Ludmila (61), Jihlava

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden