Můj čas na kafíčko

Srdce jí pomalu užírá veliká žárlivost! Kdy to praske?

Fakt, že to mezi hlavními hrdiny seriálu Slunečná jiskří, je vidět i přes obrazovky. Je ale pravda, že mezi nimi plane milostná vášeň i po natáčení?

Herečce Evě Burešové (25) byste sice sotva hádali osmnáct, ve skutečnosti je už ovšem maminkou dvouletého synka. Netají se tím, že je samoživitelkou a že je zrovna čerstvě zamilovaná. Díky své komplikované životní cestě už ale nevidí chlapy jen v růžových brýlích, ale je vůči nim už víc než opatrná.

Do své role Týny Popelkové v seriálu Slunečná se nemusela moc stylizovat. Herečka Eva Burešová (26) je skutečně holka do nepohody. Nad problémy nefňuká, snaží se je řešit. Třeba když musela vyřešit svoji nelehkou a nečekanou životní situaci.
Na její seriálovou Týnu líčí bohatý proutník v podání hezouna Marka Lambory (24). Pokud vše půjde podle romantického scénáře, brzy na obrazovkách zacinkají svatební zvony. Skutečná Eva taky potkala spřízněnou duši. Ve chvíli, kdy už nic takového nečekala, pustila do svého života nového muže. „Je to super,“ říká Burešová. Tanečník Matyáš Adamec (20) splnil její představy. Dokonce už své dva partnery, seriálového i skutečného, seznámila. „Jsou z nich parťáci,“ je moc spokojená Eva. Navíc má obrovskou radost i z toho, jak vřele diváci seriál Slunečná přijali.

Týně ze Slunečné jako by z oka vypadla

Před třemi lety se totiž na Primě rozhodli, že musí vyrobit něco, co porazí ve sledovanosti seriál Ordinace v růžové zahradě. Že nové dílo nasadí přímo proti léta nejúspěšnějšímu věčnému seriálu. V čele týmu stála Lenka Hornová (53), kterou si možná ještě pamatujete z Novy jako moderátorku pořadu Prásk. Dnes je ředitelkou obsahu TV Prima a paradoxně byla roky právě producentkou seriálu Ordinace. Vlastně se tak vymezila vůči „vlastnímu dítěti“. Její tým nedělal na hlavní role Slunečné žádné konkurzy, ale rovnou oslovil vybrané herce. Evě i Markovi jsou role psány přímo na tělo. I to je jeden z důvodů úspěchu seriálu. Seriálová postava Týna má zprvu hlavně finanční problémy. Otec, který zemřel, zanechal milovaný statek s penzionem v tíživé finanční situaci. Chvílemi se dokonce zdá, že ho už neudrží.

Otec jejího dítěte velmi brzy zmizel

Nedostatek peněz čiší ze všech koutů. To naštěstí Evu v životě nesužuje. „Od začátku jsem se o sebe starala sama, chtěla jsem být nezávislá,“ upřesňuje herečka, která jde v poslední době ze seriálu do seriálu. Z role do role. Ale nebylo tomu tak vždycky.
Eva vystudovala konzervatoř, ale kariéru se jí stále nedařilo pořádně nakopnout a nebylo na složenky. Přes soutěž talentů se dostala k roličce zpívající studentky v seriálu Gympl s (r)učením omezeným a tady si jí všimla – opět Lenka Hornová, tehdy scénáristka. A přitáhla ji do Modrého kódu. Usměvavá sestřička Petra u diváků zabodovala a jméno Eva Burešová už nebylo mezi producenty neznámé. „Moje postava se líbila, a pak už to jelo, přišly další nabídky a jednou z nich byla i soutěž Tvoje tvář má známý hlas. Tu sledovali zase jiní diváci, a tím jsem se dostala do povědomí mnoha lidí.“ Do toho se jí narodil syn Nathaniel (2,5), jeho táta, muzikant Michael Krásný (35) ale neměl příliš čas a ani smysl pro rodinu. Už roky spolupracuje s trumpetistou, jazzmanem a skladatelem Lacem Déczim (81) a žije stejně jako on většinou v USA. Dokonce loni v New Yorku nahrával spolu se zpěvákem a hercem Vojtou Dykem (34) jeho sólové album.

Na muže zanevřela

Po osmi měsících známosti s Evou za sebou zabouchl dveře a máma se synem zůstali sami. Synovi po tátovi zůstalo zvláštní jméno – Nathaniel Adam Salvatore Krásný. Nějakou dobu doufala, že se Krásný vrátí. „Nečekala jsem, že by něco takového mohlo přijít,“ posteskla si tehdy „Byli jsme nejlepší kamarádi. Jenže po narození syna to partner přestal zvládat,“ popsala důvody rozchodu, s tím že probrečela večery do polštáře. Měla jen velké obavy, zda synovi neubližuje tím, že hodně pracuje.

Modlila se, aby věděla, jak má jít dá

„Ano, modlila jsem se, protože jsem věřící, aby mi ten nahoře ukázal, jestli dělám dobře. Hned druhý den se zvedl počet pracovních nabídek a měla jsem jasno,“ oddechla si Eva. Peníze jsou k životu potřeba. Zklamaná a zahořklá pak neměla na muže ani pomyšlení. „Nikoho nemám a ani nechci,“ odpovídala na dotazy ohledně milostného života. „Třeba to bude znít blbě, ale když jdu na nějakou schůzku a bavím se s muži, připadají mi strašně směšní. Momentálně žiji tvrdou prací a rodinou, makám od rána do večera, vychovávám syna a pak někdo přijde a řekne mi: ,Já jsem se včera opil a bylo to fakt hustý‘?“ Období, kdy na muže ani nepomyslela, ale netrvalo moc dlouho.

Bez televize není žádná sláva

Začala mít obavy, aby nezůstala sama. Jenže románek s holohlavým kytaristou ze skupiny Davida Krause (39), Janem Tulenkem (36) taky nevyšel. Mezi tím se předvedla i jako zpěvačka v soutěži Tvoje tvář, kde si vystřihla třeba Michaela Jacksona (†50). Získala i další role v divadlech a muzikálech, hlavně díky své popularitě z televize: „Dřív chodili lidé víc do divadla – dnes sedí v ušáku u televize. I já bych ráda dostala nějakou novou roli ve velkém divadle, ale nehroutím se z toho. Dělám práci, která mě baví a naplňuje – a věřte nebo ne, znám dost lidí, které nebaví a je pro ně jen způsobem obživy,“ přiznala Eva. A pak konečně přišly zásahy do černého. Na první pohled se zamilovala do současného partnera. S tanečníkem Matyášem chodí už přes půl roku. Protože spolu chodí i na společenské akce, máme možnost posoudit, jak se k sobě mají a jak jim to spolu sluší. Jedním slovem – báječně!

Konečně se štěstí začalo obracet

Štíhlí, mladí, krásní. On je sice o šest let mladší (však také ještě před dvěma lety, tady v době, kdy Eva už měla malého prcka, Matyáš se účastnil mistrovství republiky v tancích v kategorii – mládež), ale je to sexy potetovaný typ, podobný Johnymu Deppovi (56) za mlada. Vždy dokonale ohozený. Skvěle si prý rozumí s jejím synem. „Oni působí jako by se znali celý život. Jsou to velcí parťáci, hrají si spolu a já doufám, že už to tak zůstane.“ Jenže tanečník netancuje sám, jak se Eva srovnává se žárlivostí? „Když jsem je viděla tancovat s partnerkou, říkala jsem si, jsou u sebe až moc blízko! Pak jsem si uvědomila, že jsem vždycky měla partnery, kterým vadilo, jakou mám práci, a já to nedovedla pochopit. Teď jsem to poznala z té druhé strany. Jsem ráda, že Matyáš dělá toto, protože zase díky tomu on chápe moji práci a nemusíme na sebe žárlit."

Kdo nežárlí, ten nemiluje?

Jak nechtěně prozradil její svůdce ze Slunečné, Marek Lambora, nebudou se v dalších dílech jen ocicmávat, ale dojde i na vášnivé sexuální scény. Asi můžeme chápat záměr tvůrců seriálu, kteří potřebovali zhýčkaného představitele zlaté mládeže. Ale jak je vidět, Eva je spíš na pořádné chlapáky, než na hezounky typu Marka. Takže i když je Marek o čtyři roky starší než její tanečník, žádnou konkurencí, či ohrožením vztahu mezi Evou a Matyášem asi není.

Za co všechno může jejich hříšný tanec?

Eva s Matyášem prožívají velkou lásku. Vzali seznámení opravdu fofrem. „Měli jsme pracovní schůzku a ten večer jsme spolu začali chodit,“ prozradila Eva. Víme samozřejmě, co se v češtině za slovy „chodit spolu“ skrývá. Proč to bylo tak rychlé? Jak říkával slavný taneční mistr Dušan Konečný (†86), „Tanec je nejrychlejší způsob, jak mít během deseti vteřin neznámou dívku v náruči a během dalších deseti se stehnem dotýkat jejího rozkroku. Stačí říci - smím prosit?“ No a když klíč zapadne do zámku, když se šroub hodí do matice a navíc zafunguje pro dívku tak důležitá chemie, je vymalováno. Ta pracovní schůzka byl totiž právě tanec. No a protože Matyáš není žádné ořezávátko (ve svých 20ti letech je držitelem jedenácti titulů mistra republiky, dvojnásobný semifinalista mistrovství světa. Protancoval kromě Austrálie a Islandu celý svět), nemusel ani zkoušet žádné triky a finesy. Prostě umí ženu vést a ví jak ji uchopit. Ááách!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden