Stala jsem se objektem touhy svého zetě!

Musela jsem se rázně ozvat.

Při společném bydlení dvou generací se někdy mohou dít neobvyklé věci.

Poté, co mi dcera Veronika řekla, že se chce vdávat, měla jsem radost. Jejího přítele jsem samozřejmě znala: s Erikem chodila už delší dobu a báječně si rozuměli. Dobře vycházel i se mnou a s manželem. Svatba se konala skromnější, ale pěkná, a po ní mladí začali bydlet u nás, v horním patře rodinného domku.

Bylo mi to opravdu nepříjemné!

Předtím jsem Erika vídala jen tehdy, kdy přišel na návštěvu. Nyní to bylo denně. A zanedlouho mi neušlo, že se na mě dívá poněkud jinak, než by měl. Překvapilo mě to a zaskočilo a nechtěla jsem tomu nejprve věřit. Přesvědčily mě až jeho dvojsmyslné narážky ve chvílích, kdy jsme se v domě potkali sami dva. Snažila jsem se všechno obrátit v legraci, na zeťovi jsem ale viděla, že jeho úmysly jsou bohužel vážné. Nečekala jsem samozřejmě, že by se reálně o něco snažil, ale nebylo mi to příjemné. Navíc jsem se bála toho, až si roztoužených Erikových pohledů, které na mě často směřoval, všimne někdo další z rodiny, buď Veronika nebo můj manžel. Nedovedla jsem si představit, co by následovalo a jaké napětí by to případně vyvolalo.

Dostal ode mě ultimátum!

Jednoho dne překročil Erik hranici, kterou jsem byla ochotná tolerovat. V době, kdy jsme byli v domku sami dva, vkročil za mnou do koupelny a objal mě. Nejprve jsem v šoku zůstala jako přimrazená, ale potom jsem se otočila a vlepila mu facku. Vycouval z koupelny, ale stejně to nevypadalo, že se poučil. Dala jsem mu tedy ultimátum. Buď se s Veronikou odstěhují do nějakého podnájmu, na který jim můžeme i přispívat nebo se při nadcházející rodinné oslavě všichni dozvědí o tom, jak se mě snaží „sbalit“. Bála jsem se vystupňování konfliktu, ale zeť se naštěstí ukázal jako pragmatický muž. Pochopil, že by mohl kvůli svým nezvyklým touhám hodně ztratit a nějak Veroniku přemluvil k tomu stěhování. Dnes ho ještě občas přistihnu, jak se na mě tajně dívá, ale už mám jistotu, že o nic víc se snažit nebude!

Jana M. (48), Trutnov

reklama
reklama