Stali se důkazem toho, že láska kvete v každém věku

Natáčení ponurého válečného filmu přineslo slavnému režisérovi a sympatické herečce nečekané štěstí, nenechali ho uletět

Díky usměvavé herečce prožil o třicet let starší režisér Juraj Herz (†83) ty nejkrásnější poslední roky života. Vztah plný lásky, štěstí i smíchu jim vydržel devět let.

Pod taktovkou věhlasného režiséra Juraje Herze (†83) vznikla řada filmů s tematikou tak temnou, že byly mnohdy označovány spíše za horory. On sám horory miloval, možná i proto, že i jeho život nebyl vždy kouzelnou pohádkou.

Dětství prožil během druhé světové války. Narodil se ve slovenském městě Kežmarok židovským rodičům. A přestože rodina pod tíhou hrůz světové války nakonec konvertovala k evangelické církvi, nevyhnuli se deportaci do koncentračního tábora.

Juraj Herz tak v pouhých deseti letech na vlastní kůži zažil hrůzy těchto míst. Strávil tam půl roku, než

Zbývá vám 91% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden