Steak z vepřové panenky

Za vepřovou panenku neutratíte celou výplatu a postupně si zvyknete, jak zprudka opéct maso na pánvi a připravit z něj skvostný steak.


Ingredience:


600–800 g vepřové panenky


sůl a čerstvě mletý pepř


1 lžíce sádla  


1 vrchovatá lžička anglické hrubozrnné hořčice


100 ml červeného vína


1 lžička medu


50 g másla


Postup:


Očistěte maso od blan. Maso jemně osolte a opepřete. V pánvi rozehřejte sádlo. Vložte kousky masa a postupně je kolem dokola opečte: vždy nechte minutu až dvě opékat, jakmile zezlátnou a není problém maso odlepit z pánve, trochu pootočte. Na krátkých koncích maso neopékejte a na výšku ho nestavte.


Zhruba po deseti minutách by mělo být maso rovnoměrně opečené a na dotyk nikoli měkké, ale pružné. Pokud je stále příliš měkké, dopřejte mu ještě jednu rychlou opékací otočku.


Z výpeku v pánvi slijte všechen tuk, přípečky ale zachraňte. Přidejte hořčici a chvíli míchejte na stále zapnuté plotýnce. Zalijte vínem a vařte asi minutu.


Zalijte 100 ml vody, přilijte i šťávu, kterou pustilo odpočívající maso, a přiveďte krátce k varu. Odstavte, vmíchejte med a máslo. Dochuťte, maso nakrájejte na plátky silné jako prst a podávejte přelité omáčkou. Podávejte s fazolkami a bramborami.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden