Stella Zázvorková (†83): Přátelé, kdo si ještě přidá kachničku?

„Jsem dobrák. Ale trvalo mi to snad padesát let, než jsem se to naučila.“

Tak nakonec herečka. Přitom to chvílemi vypadalo, že skončí v nějaké noblesnější branži. Že jednou bude učit budoucí generaci cizí jazyky, tlumočit na kongresech či nastoupí do diplomatických služeb. Ale co, vždyť jméno Stella se k herectví docela hodí.

Křestní jméno, které v latině znamená hvězda, jí dala matka, velká milovnice žánru sci-fi. Stella byl totiž název jedné z knih jejího oblíbeného autora Camille Flammariona. Možná počítala s tím, že se dceři jednou jméno bude hodit ke kariéře modelky.

Jenže Stellinka měla k její dokonalé postavě a tudíž ke kopírování matčiny životní dráhy, hodně daleko. Byla spíš po tátovi, slavném architektovi Janu Zázvorkovi. Intelektuálka tělem i duší, která se

Zbývá vám 80% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden