Strašlivé vzpomínky v ní zahubily touhu po dítěti

Protože Petra Janů (68) nikdy nezažila, jaké je to vyrůstat v milující rodině, s pořízením té vlastní nespěchala. Možná se bála, že by svému děťátku nedokázala dát milující domov.

O jedné z našich nejlepších zpěvaček Petře Janů (68) víme, že byla přes třicet let šťastně vdaná za hudebního producenta a manažera Michala Zelenku (†63). Mnoho lidí proto zajímá, proč spolu ti dva neměli děti. Vždyť by jim jistě mohli dát pohodlný domov, a hlavně spoustu lásky.

S Michalem Zelenkou byli spokojení i bez dětí.

Musela po nocích navlékat korálky

Jenže v tom je právě onen pověstný kámen úrazu. Sama zpěvačka totiž jako dítě příliš lásky nedostala. Bezcitná matka ji bez velkých výčitek ještě jako roční batole odložila k babičce. Když si konečně vzpomněla, že má dceru, bylo Petře už jedenáct let.

Jako mladá se rozhodla dát přednost zpěvu.

Jenže její radost, že se nastěhuje k mamince, brzy vystřídalo kruté rozčarování. Petra se stala chůvou dvou svých mladších sourozenců, a navíc musela po nocích navlékat korálky, aby přispěla do rodinného rozpočtu.

Pokusila se o sebevraždu

Není divu, že se pokusila utéct zpátky k babičce, a v šestnácti letech dokonce následoval, naštěstí neúspěšný, pokus o sebevraždu. Zbytek už všichni známe. Od zoufalé rodinné situace začala Petra utíkat ke zpěvu, ve kterém se jí brzy začalo dařit.

Když oslavila osmnáctiny, mohla přijmout nabídku vedoucího taneční skupiny Styl, aby zpívala s podnikovou kapelou Tepny Náchod. Petra byla konečně plnoletá, a hlavně volná.

Potkala osudového muže svého života

Živila se milovanou hudbou a také potkala osudového muže svého života Michala Zelenku. To on z ní udělal hvězdu a v roce 1978 si Petru odvedl k oltáři. Protože měl Zelenka z prvního manželství dceru, na další děti nespěchal.

I zpěvačka založení rodiny nechala na osudu. Zraněná bolestnými vzpomínkami si moc dobře uvědomovala, že dát děťátku lásku a zázemí rozhodně není jen tak. A když to zkrátka nevyšlo, nezlobila se.

Zůstala na všechno sama

Měla hudbu, v které se jí dařilo, a muže, který ji miloval. Když Michal Zelenka v roce 2011 zemřel, zhroutil se Petře celý svět. Možná že dokonce alespoň na chvíli litovala, že spolu neměli děti. Vždyť by pak nezůstala na všechno sama.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden