Můj čas na kafíčko

Stropnický to od žen schytává zprava zleva

Hladký, byť vrásčitý diplomatický obličej ani snaha vyhnout se veřejnému skandálu nebyly nic platné herci a velvyslanci ČR v Izraeli Martinu Stropnickému (65), když se po e-mailu rozešel s manželkou Veronikou Žilkovou (60) s tím, že chce rozvod.

Ba dá se naopak říct, že právě snaha udržet celou záležitost pod pokličkou rozběsnila herečku nejvíc. Její rafinovanou akcí byl „garážový výprodej“ věcí, které od manžela kdysi dostala, kdy předvedla např. pončo, které jí koupil v Jižní Americe.

Lucie Stropnická (65).

Výtěžek šel na podporu umělců z válčící Ukrajiny, ale pan velvyslanec mohl mluvit o štěstí, že se nekonal letecký den, kdy by mu vyházela jeho věci z okna. Stále má v suchdolské vile dost svých movitostí, které si bude muset nejpozději na podzim vyzvednout. Zda už bude rozvod uzavřen, to je otázka, blonďatá herečka mu rozhodně nic usnadnit nehodlá…

Pod kotlem přitopila také bývalka Lucie

A aby to dosud si v Izraeli hovící Stropnický měl se svým veřejným obrazem ještě složitější, došla trpělivost i jeho první a třetí ženě v jedné osobě Lucii Stropnické (65).

Pro ni byl nový rozvod exmanžela poslední kapkou a s komentářem, že té ostudy už bylo opravdu dost, zašla na matriku a nechala si vrátit své dívčí jméno Borovcová – je totiž dcerou slavného textaře Zdeňka Borovce (†69). Kdysi se prý v obdobném stylu „pěkná dovolená a pak konec“ rozešel také s ní, přičemž ji „vypekl“ hned dvakrát.

Poprvé od ní odešel žít s herečkou Danielou Kolářovou (75) a zanechal ji samotnou se synem Matějem (38), tehdy pětiletým. Když se pak po čase vztah s Kolářovou rozklížil, Lucii zavolal a ona si ho, bláhová, vzala podruhé.

K Matějovi přibyly další dvě děti, dcery Anna (32) a Františka (27), aby Stropnický po patnácti letech odešel znovu, tentokrát uhranut Žilkovou. Zesnulý tchán Borovec se tehdy na jeho adresu vyjádřil: „Jak může bejt tak chytrej člověk takovej vůl?!“

Návrat s problémy

„Paní Žilková je vlastně chudák a prožívá si teď peklo. A moc dobře vím, jaké,“ domýšlí se Lucie Borovcová s tím, že člověk jako Stropnický by se neměl vůbec ženit, když myslí jen na sebe a na svoji práci.

Každopádně je jisté, že Stropnického, kterému na podzim končí velvyslanecký mandát, nebudou v Česku vítat slavobrány a jeho budoucnost, privátní i pracovní, bude složitá. S majetkem problém není, s Žilkovou si ho v manželství nechali rozdělený. Problém spočívá v tom, že na něm exmanželky nenechaly nit suchou, příslovečný pes by si od něho teď kůrku nevzal.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden