Stydí se Zlata Adamovská za své povolání?

Herectví jí nevoní?

Za svůj dlouholetý profesní život si ZLATA ADAMOVSKÁ (57) měla možnost zahrát mnoho postav z nemocničního prostředí. Zazářila v Nemocnici na kraji města, Sanitce a také působí už od samého počátku v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby doktorka Běla Páleníková, dnes Valšíková.

Nelze se proto herečce divit, že má k tomuto prostředí velmi blízký vztah, a dokonce se netají tím, že má vůči doktorům neskonalý obdiv. „Vždycky jsem měla k lékařům úctu. Ta zodpovědnost za lidské zdraví, potažmo životy, je obrovská. Zvlášť u dětského lékaře. Tohle si při natáčení hodně uvědomuji. Když točíme s miminkem, které pláče, a vy nevíte proč, musí být ještě horší situace pro pediatra najít tu příčinu a nesplést se. Opravdu, klobouk dolů!“ říká otevřeně Adamovská, která jako by sama litovala, že se nestala lékařkou.

Měnila by?

Ostatně její slova o tom, že povolání záchranáře má smysl, nasvědčují tomu, že Zlata v té své profesi takový smysl nevidí. Možná ji tak opravdu tíží pocit méněcennosti, že mohla v životě vytvářet mnohem větší hodnoty, než je „tajtrlíkování“ na jevišti nebo před kamerou. Ať je to jakkoli, dnes už s tím herečka asi nic moc neudělá a útěchou jí může být fakt, že má spoustu obdivovatelů a příznivců právě pro svůj za všech okolností dokonalý herecký um.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden