Stylový pomocník pro péči o vlasy

Nejdřív vyzkoušejte nižší teplotu. Vyšší až na tvarování účesu.

Pro úpravu účesu bychom měli volit jen ty nejkvalitnější pomocníky, kteří vlasy nepoškodí.

S kulmofénem je úprava vlasů hračka. Jestliže uvažujete o jeho pořízení, poradíme vám, jak vybrat ten pravý.

Účes za chviličku

Kulmofén zvládne upravit účes už při fénování, čímž ušetříte čas, což jistě oceníte. S jeho pomocí vytvoříte upravené velké i malé vlny. Nabídka je v dnešní době opravdu široká; na co se tedy při výběru zaměřit?

Základní parametry

Nejdřív si musíte ujasnit, zda zvolit rotační, nebo statický kulmofén. Rotační kulmofény mají rotující kartáč, který se může otáčet doleva i doprava. Manipulace s nimi je snadná a rychlá a nadýchaný účes vytvoříte během pár okamžiků.

Se statickým kulmofénem je nutné vlasy natáčet pohybem ruky. Důležité je i příslušenství, například vyměnitelné nástavce – užší a širší kartáče.

Před použitím vlasy důkladně vysušte ručníkem.

Pokud chcete mít jistotu, že vaše vlasy častými tepelnými úpravami nebudou trpět, investujte do dražších produktů, které jsou velmi šetrné. Také záleží na tom, jak dlouhé vlasy máte.

Pro krátké vlasy

Optimální pro krátké vlasy rozhodně je menší kartáčový nástavec. Krátké vlasy není vůbec jednoduché vyfoukat do požadovaného tvaru, bývají hodně nepoddajné. I z tohoto důvodu je ale kulmofén praktičtější než klasický fén.

Pro dlouhé vlasy

Úprava dlouhých vlasů je časově náročnější a namáhavější, proto si pořiďte raději rotační kulmofén. Díky směru otáčení také snadno vyřešíte, pokud se vám vlasy náhodou zamotají, stačí změnit směr rotace a pokračovat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden