Můj kousek štěstí

Suchý a chladný diplomat

Můj kousek štěstí

Zároveň vášnivý svůdce žen

Martin Stropnický (65) má pestrý život. Tu je hercem, tu diplomatem, jindy ředitelem divadla či ministrem. Střídá profese a ženy též.

Jeho otec byl československý diplomat, podle Martina Stropnického (65) ideální kádrový model pro tehdejší režim. Byl dělnického původu.

Po válce vystudoval zahraniční obchod a pobýval pak s rodinou v Číně, v Turecku či v Itálii. Středoškolská studia zahájil jeho syn Martin na francouzském lyceu v turecké Ankaře, maturoval na pražském gymnáziu.

Toužil studovat zahraniční obchod, herectví, to byl zase maminčin vliv. Sice, pravda, vystudovala střední ekonomickou školu, ale po válce navštěvovala taneční studio, a dokonce se tam

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden