Moje sladké tajemství

Šumivé bomby do koupele plné barev a vůní

Milujete ten pocit, když se po dlouhém, chladném dni naložíte do vany? Zkuste si koupel zpříjemnit vlastnoručně vyrobenou šumivou bombou. Postup je velmi jednoduchý a suroviny na ni nejspíš najdete ve spíži. Můžete zapojit i vnoučata a užít si zábavné tvořivé odpoledne!

Jde to snadno, rychle a za pár kaček!

Budete potřebovat:

 2 hrnky jedlé sody

 1 hrnek práškové kyseliny citronové

 1 hrnek soli do koupele

 3 lžíce libovolného rostlinného oleje (olivový, řepkový, slunečnicový)

 potravinářské barvivo

 2 lžičky esenciálního oleje

 bylinky

 formu na sušenky nebo muffiny

Jak na to?

1. Všechny suché ingredience dejte do velké mísy a dobře promíchejte. Přidejte nasekané bylinky dle vašeho výběru. Nám se osvedčila třeba levandule nebo rozmarýn.

2. V druhé míse smíchejte mokré přísady – éterický a rostlinný olej, trochu barviva a pár kapek vody.
S vodou se držte zpátky.

3. Metličkou opatrně přimíchejte mokrou směs do suché, aby hmota nezačala pěnit. Opravdu důkladně promíchejte. Směs by neměla být příliš sypká, měla by mít konzistenci mokrého písku nebo hlíny.

4. Formy vymažte olejem, naplňte hmotou a pořádně ji prsty udusejte. Počkejte deset minut, aby bomby získaly tvar, pak je vyklepněte a nechte zhruba dva dny vyschnout v teple a suchu.

Se svěžím pomerančem

Na dno formiček nasypejte předem kousky usušené pomerančové kůry. V nádobě opět smíchejte sodu s kyselinou citronovou a koupelovou solí. Do této směsi postupně zapracovávejte olej, pro výraznější barvu přidejte barvivo. Nakonec opatrně přidejte vodu, směs dejte do formiček a nechte uschnout.

Se zimním kořením

V misce smíchejte sodu, kyselinu citronovou, skořicovou kůru, mletou skořici, esenciální olej a sůl. V jiném kelímku smíchejte vodu a olej a po malých dávkách (ať to nevypění!) do suché směsi vmíchejte. Vzniklou směs namačkejte do zvolených formiček s hřebíčkem nebo badyánem.

S voňavou levandulí

V hmoždíři nebo mlýnku na kávu nadrťte sušenou levanduli, až vznikne prášek. Vmíchejte jedlou sodu. Přilévejte vodu, dokud nedocílíte konzistence pasty. Směs rozdělte do malých forem a vložte do trouby vyhřáté na 220 °C. Po zhruba 20 minutách bombičky vyndejte a nechte zcela vychladnout a ztuhnout.

S exotickým kokosem

Do misky dejte sůl a pár kapek kokosového a vanilkového esenciálního oleje. Pro zajímavější efekt můžete sůl obarvit potravinářským barvivem. Do soli přidejte pár kapek vody a změklý kokosový olej.

Do takto vzniklé směsi přimíchejte jedlou sodu a kyselinu citronovou. Hotovou směs vložte do formiček a pořádně je napěchujete. Na dno formiček můžete vložit pár růžových lístků na ozdobu. Nechte pořádně ztuhnout.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden