Super tipy pro dokonalou manikúru

Jestli jste se alespoň nad jednou z výše položených otázek zamyslela a nevychrlila jste ze sebe hned jednoznačné ano nebo ne, je pro vás právě tento článek. Ujistěte se, že děláte všechno pro to, aby byly vaše ruce, na kterých tvoří nehty velmi důležitou část, dokonalé a reprezentativní v každé situaci.

1. Odlakování je základ

Než začnete s nehty něco dělat, měla byste je zbavit starého oloupaného laku. Primárně používejte takový odlakovač, který nezatěžuje vaše lůžko a nebude vám po něm žloutnout. Jsou to takové, které místo acetonu obsahují spíše olejové složky, které nehet současně s odlakováním i vyživují.

Jak na samotné odlakování? Pokud jste byla do teď zvyklá nehet drhnout vatovým tampónkem, tak na to rychle zapomeňte. Existuje totiž daleko šetrnější postup. Namočený tampónek přiložte nejprve na nehet a pak pomalu setřete lak směrem od kůže ke konci nehtu.

Povedlo se vám to na poprvé? Pak to děláte správně!

2. Starejte se i o kůžičku

Trápí vás kůžička, která věčně přerůstá na nehtové lůžko? Neberte na ní nůžtičky ani jiné zastřihávače a naneste na ni takzvaný odstraňovač kůžičky. Ten odumřelou kůži odstraní a vy tak nebudete řezat doslova do živého.

Přebytečnou kůžičku už jen pomerančovým dřívkem jemně zatlačíte zpátky směrem ke kořeni prstu. Abyste zabránila dalšímu tvoření kůžičky, musíte ji dostatečně vyživovat a masírovat. Stačí vám na to ve volných chvilkách bříška vašich zbylých prstů.

3. Jak je správně pilovat?

Když nechcete nehet poškodit, musíte si opatřit šetrný pilník. Nejlepší je silikonový nebo skleněný. Na rozdíl od těch pískových vydrží navíc déle. Nehet pilujte vždy jedním směrem. Ne že po něm budete zběsile jezdit sem a tam ze strany na stranu. Až dosáhnete požadovaného tvaru a délky nebo se zbavíte zatržení, ještě nehet na závěr přeleštěte shora dolů po jeho hraně, aby se zbytečně netřepil.

4. Není nehet jako nehet

Nejprve je dobré zjistit, jaký typ nehtů máte právě vy. Trpíte slabým lůžkem? Nestačí pouze použít zpevňovač, který vám bude nehet jen zpevňovat, až se nakonec zlomí úplně. V první řadě je třeba dodat nehtům potřebnou výživu zevnitř.

Vhodné jsou různé doplňky stravy. Nevýhodou je, že taková péče se na vzhledu nehtů projeví nejdříve až tak za tři měsíce, a to málo kdo vydrží. Buďte ale trpělivá. Stojí to opravdu za to.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden