Švadlenka, která utekla ke kočovným hercům

Smáli se jí, že je na herečku ošklivá a tlustá, dobyla tedy film jako hospodyňka

S Theodorem Pištěkem vytvořila Antonie Nedošinská (†65) první filmový pár u nás, hráli spolu tak často, až lidé nevěřili, že k sobě nepatří i v soukromí. Hlavní podmínkou režisérů bylo, že nesmí zhubnout.

Ztvárnila nespočet láskyplných maminek a manželek i bodrých bytných a domovnic. Smyslem jejího života bylo divadlo – a taky její jediná dcera. Taková, jakou ji známe z filmů a na jevišti, byla i v soukromí.

Antonie Nedošinská (†65) se narodila jako jedno ze čtyř dětí do rodiny vyučeného truhláře Valečka. Umělecké sklony Antonie zdědila právě po tatínkovi, neboť byl členem pěveckého souboru Hlahol. Divadlo jeho dceru lákalo od útlého dětství, ale maminka měla jiné představy o

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden