Moje šťastná hvězda

Své životní štěstí našel v hodně netradičním vztahu

Moje šťastná hvězda

Na první pohled plachý režisér měl četné milenky, včetně dcery komika Charlie Chaplina. Chtěl zůstat starým mládencem, ale nakonec se i on oženil.

Prohlašoval, že je lenoch a že slaví úspěchy s tím, co neumí, ale ve skutečnosti byl Jiří Menzel (†82) jedním z našich nejlepších režisérů. A pozoruhodný byl i jeho soukromý život.

Byl galantní, vtipný a většinou se držel zpátky. Ale jako režisér věděl Jiří Menzel (†82) naprosto přesně, co od „svých“ herců očekává, a dokázal na tom trvat. Nesnášel nedochvilnost i to, když někdo nebyl připraven. Přesto sám sebe vnímal spíše jako plachého člověka. Mohla za to hlavně jeho maminka.

Láskyplný humor čerpal z dětství

S ní a se dvěma sestrami, z nichž jedna byla jeho dvojče, prožil Menzel nádherné dětství ve staré strašnické vile. Jeho tatínek byl známý spisovatel Josef Menzel (†73), který

Zbývá vám 91% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden