Švestkové knedlíky jako od babičky

Perfektní oběd, který udělá radost malým i velkým strávníkům. Podle našeho postupu knedlíky hravě zvládnete!


Ingredience:


1 kg zralých švestek


1 kg moučných brambor


2 vejce


¼ lžičky mořské soli


2 malá vejce


5 velkých lžic dětské krupičky


350 g hrubé mouky a další na zpracování


Na posyp:


200 g mletého máku


100 g cukru moučka


asi 70 g másla na rozpuštění a k polití


Postup:


Nejdříve si uvařte brambory ve slupce doměkka. Mezitím si omyjte švestky, rozkrojte je ostrým nožem vertikálně pouze na jedné straně, vyjměte pecku a dejte stranou. Připravte si velký hrnec s vodou a přiveďte ji k varu, aby byla připravená na vaření knedlíků.


Jakmile jsou brambory uvařené, slijte vodu, vyndejte je na plochý talíř a po mírném zchladnutí oloupejte, rozmačkejte v lisu na brambory anebo je nastrouhejte na struhadle najemno.


Na pracovní ploše k bramborám přidejte vajíčka, sůl, krupičku a mouku a zpracujte v těsto. Nesmí se lepit, případně si pomůžete ještě trochou mouky.


Rozdělte nožem na dvě dávky, z první na pomoučené ploše utvořte váleček a odkrajujte stejné plátky asi 2 až 3 cm silné. Stejně postupujte i u druhé várky těsta.


Jednotlivé plátky rukou mírně rozprostřete, vložte švestku bez pecky a zabalte.


Jakmile máte knedlíky hotové, ihned je dejte po menších dávkách vařit do dostatečného množství vroucí vody a přikryjte je pokličkou, aby zůstalo těsto nadýchané. Vařte 5 minut anebo tak dlouho, dokud knedlíky nevyplavou na povrch.


Vyndejte děrovanou naběračkou, okapejte vodu a dejte do mísy.  Lehce pokapejte máslem, aby se neslepily, anebo ihned servírujte na talíře. Geniální jsou v kombinaci s českým mákem či tvarohem, přelité zlatavým máslem.


Náš tip pro lepší chuť


Pokud nejsou švestky dost sladké, vložte do každé půl kostky cukru anebo marcipán.

reklama
reklama

Komentáře