Moje sladké tajemství

Svěží citronový koláč se sněhovou čepicí

Přemýšlíte, jaký dezert si připravit v letním období? Pokud zatoužíte po lehké a svěží chuti, vyzkoušejte tradiční francouzský dezert – citronový koláč se sněhem. Ačkoliv pochází z Francie, můžete se s ním setkat po celém světe, kde je známý pod názvem Lemon pie. Je typický sněhovou čepicí...

Suroviny:

Na korpus:

 140 g másla

 2 žloutky

 70 g cukru moučka

 vanilkový lusk

 210 g hladké mouky

 kůra z 1 citronu

 špetka soli

Na krém:

 250 g cukru krupice

 4 vejce

 3 citrony

 110 g másla

 špetka soli

Na sníh:

 3 bílky

 3 lžíce cukru krupice

 3 lžíce cukru moučky

 1 lžička škrobu

 špetka soli

Krok za krokem:

1. Změklé máslo, žloutky, cukr, vanilku a špetku soli vyšlehejte ručním šlehačem do nadýchané pěny. Do ní postupně přimíchejte prosátou mouku. Rukama propracujte, zabalte do potravinářsé fólie a dejte na půl hodiny do lednice.

2. Těsto vyválejte na plát tlustý asi 0,5 cm a pomocí folie ho opatrně překlopte do vymazané dortové formy. Z pečicího papíru vystřihněte kruh o průměru koláče, vložte ho na korpus a zasypte fazolemi.
3. Korpus vložte do trouby předehřáté na 170 °C a pečte zhruba 15 minut. Odstraňte zátěž a na dalších 10 minut ho vraťte do trouby.

4. Cukr prošlehejte ve větší míse s vejci, s citronovou šťávou a kůrou a se špetkou soli. Pak vše za stálého míchání pomalu zahřívejte, než hmota začne mít konzistenci řidšího pudinku. Krém se nesmí vařit!

5. Hotový krém přelijte přes cedník do velké mísy a nechte vychladit. Do krému poté vmíchejte na kostičky pokrájené máslo a nalijte ho do vystydlého korpusu.

6. Bílky se špetkou soli vyšlehejte na dvojnásobný objem, poté přidejte cukr krupici a dál šlehejte. Jakmile se ve sněhu začnou tvořit špičky, přidejte moučkový cukr a škrob a ještě krátce prošlehejte.

Pomocí cukrářského sáčku dort dozdobte sněhem a dejte do trouby s rozehřátým vrchním roštem. Jakmile začne povrch zlátnout, vyndejte ho. Před podáváním nechte dort dobře vychladit, ideálně 24 hodin.

Tip!

Na zapečení sněhové čepice můžete použít flambovací pistoli.

Crème Brûlée

Ve Francii ještě chvíli zůstaneme. Mezi tradiční francouzské recepty patří také Crème Brûlée. Jeho příprava vypadá složitě, ale v tomto případě zdání klame! Zvládnete si ho bez problémů připravit sama doma.

Suroviny:

 6 žloutků

 600 ml tučné smetany

 1 vanilkový lusk

 120 g cukru krupice

 třtinový cukr na posypání

Postup:

 Smetanu nalijte do hrnce. Z vanilkového lusku vyškrábněte ostrým nožem zrníčka a společně s luskem je vhoďte do smetany. Začněte vše na středním plameni zahřívat, a jakmile smetana dojde do bodu varu, stáhněte plamen na minimum a vařte další 3 minuty.

 Poté smetanu odstavte a nechte vychladnout. V míse vyšlehejte žloutky s cukrem do hladké pěny a postupně k nim přilévejte smetanu. Vše dobře promíchejte a nadávkujte do žáruvzdorných mističek.

Do zapékací formy nalijte asi 1 centimetr vody a mističky se smetanovou směsí do ní vložte. Pečte zhruba 70 minut na 120 °C. Hotový crème Brûlée nechte vychladit v lednici.

 Před podáváním ho posypejte třtinovým cukrem a pomocí flambovací pistole zahřejte cukr tak, aby zkaramelizoval a vytvořila se křupavá krusta. Dejte si pozor, abyste cukr nespálili, výsledná chuť by byla nahořklá.

Tip!

Vanilkový lusk ničím nenahradíte. Chuť pravé vanilky je v dezertu nenapodobitelná!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden