Svoji ženu si musel Colin Firth na jejích rodičích tvrdě vybojovat!

Podíval se na ni a viděl nejkrásnější a nejchytřejší ženu na světě!

Herec Colin Firth (59), hvězda filmů Deník Bridget Jonesové nebo Láska nebeská, našel svoji největší životní lásku v Itálii. S Livií Giugooli (50) jsou ve šťastném manželství už přes dvacet let.

Britský herec Colin Firth (59) byl světoběžníkem už jako malý – díky svým rodičům. První roky života s nimi strávil v Nigérii, později se všichni přestěhovali za oceán, do Spojených států. Rodiče ale moc nepřáli jeho touze stát se hercem. Nepodporovali ho v době, kdy se nechal zapsat na hereckou školu, takže se musel naučit být soběstačný. Jako spousta dalších začínajících umělců pracoval v restauracích a nočních podnicích. Zpětně tuhle zkušenost ale oceňuje. „Naučilo mě to skromnosti a tvrdosti k sobě i k druhým,“ prohlásil. „Vždycky budu rodičům vděčný za to, že jsem si cestu ke slávě musel prošlapat sám. “

On se naučil italsky, ona anglicky

Vzhledem k jeho toulavému dětství nebylo divu, že i svoji životní partnerku našel Colin jinde než v rodné Anglii. Livia Giuggoli (50), která se stala Colinovou jedinou manželkou, nebyla ovšem jeho první osudovou partnerkou. Tou se stala kanadská herečka Meg Tilly (59), s níž měl Colin syna. Spousta lidí se seznamuje na pracovišti a herci mezi ně určitě patří v hojné míře. Byl to i případ Colina a Livie. Stalo se to při práci na televizním seriálu Nostromo. Colin tam hrál, Livia dělala asistentku produkce. Stačil prý jediný pohled z očí do očí a oběma bylo jasné, že k sobě patří. Colin měl okamžitě dojem, že potkal tu nejkrásnější a nejchytřejší ženu na planetě. Ten dojem s léty vůbec nezmizel. Zdálo by se, že nic nebude stát italské krásce v cestě ke štěstí po boku anglické filmové hvězdy. Jenže Colinovi nepostačovalo získat jenom její srdce. Musel zaujmout i její rozvětvenou rodinu. Té vadily hned tři věci: jednak to, čím se živí, za druhé věkový rozdíl deseti let a za třetí jeho nulová znalost italského jazyka. S první věci Colin nic dělat nechtěl, se druhou nemohl, tu třetí se ovšem rozhodl napravit. Začal se intenzívně učit italsky, aby rodičům Livii dokázal, že si jejich dceru zaslouží. Díky tomu mají dnes se ženou dvojjazyčné manželství. Právě tak skvěle, jako ovládá Colin italštinu, umí i Livia anglicky – a vlastně prý možná ještě lépe!

Z kanadského srubu do Říma

Po prvním velkém vztahu s Meg to byla pro Colina velká změna. S kanadskou herečkou totiž bydlel v divočině – přestěhoval se do dřevěného srubu za ní a za jejími dětmi, které vychovávala po rozvodu. Srub byl v lesích a Colin se pyšnil tím, že do domu sám vyrobil nábytek. V té době měl od herectví trochu pauzu, a jak později uvedl, připadal si přesto šťastný. Vydrželo mu to pět let. S Livií ale najel na úplně jiný styl života. Ačkoliv část každého roku tráví rodina v Itálii, rozhodně nehrozí, že by měli „italské“ manželství. Colin říká, že do svého soukromého života investuje víc než do herectví. „Mám nádherný domov, kam se každý večer rád vracím, což je nad každou slávu,“ prohlásil.

Během víkendů si užívají pyžamové dny!

Své dva syny vychovávají Colin a Livia tak, jak to mají dáno národnostně: jako napůl Angličany a napůl Italy. „Máme velmi živou domácnost, kde se probírá naprosto všechno,“ líčila Livia. Ta se dnes kromě filmové produkce věnuje i podnikání s módou vyráběnou z ekologicky čisté bavlny. Přiznala, že s Colinem a syny umí doma i pěkně lenošit. „Užíváme si pyžamové dny, kdy neděláme absolutně nic. Oba pracujeme velmi tvrdě, takže jsem rozhodla, že víkendy jsou období, kdy jsme spolu a relaxujeme.“ .

reklama
reklama

Komentáře