Tajemná kustovnice čínská

Jedním z druhů semínek s přímo magickým vlivem na lidské tělo je kustovnice čínská, kterou můžete znát také pod názvem goji (čte se godži). Jedná se o velmi zdravé ovoce, které je v Česku zatím dostupné jen ve formě prášku, kapslí, anebo sušené.

Má výrazně červenou barvu a vypadá jako menší sušený šípek. V Číně a Asii na ni ovšem nedají vůbec dopustit. Ne nadarmo ji nazývají národním klenotem.

Co dokáže?

Tato pro nás stále ještě exotická a málo známá rostlinka přináší velkou úlevu lidem s vysokým krevním tlakem a špatnou činností ledvin či jater. Goji si totiž se všemi těmito obtížemi poradí. Obsahuje vysoký podíl antioxidantů, takže má také omlazující účinky. I výčet dalších vlastností vás ohromí. Obsahuje zázračné látky, které podporují dobrý zrak a blahodárné účinky má na osoby trpící kožními problémy.

Je účinnější než doplňky stravy.

Léčí oči i pokožku

Takže pokud vás trápí lupénka nebo alergie, neváhejte a začněte s goji. Je daleko účinnější než jiné doplňky stravy v tabletách. A to stále není vše! Kvůli hojnému obsahu vitaminů a minerálů ovlivňuje také lidskou psychiku. Pokud jste ve stresu nebo napětí, goji vám pomůže. Ideální je užívat dvě hrstky denně. Můžete si jím posypat pečivo, přidat do salátů, čaje nebo jogurtu..

reklama
reklama