Můj čas na kafíčko

Tajemná sekta na čas ukradla duši mojí dcery!

Zdálo se mi, že se místo své dcery dívám na nějakou cizí dívku.

Láska k nepravé osobě málem zavinila velkou tragédii.

Mám dvě dcery. Ta starší, Ivana, byla hodně temperamentní a vdala se už ve dvaceti letech. Mladší Aneta patřila k opačným typům. Nikam nechodila, dlouho neměla žádnou známost, jen seděla doma. Bylo mi to líto. Kdybych ovšem tušila, koho si nakonec najde, asi bych dala přednost jejímu samotářskému životu.

Nelíbil se mi od začátku

O svém příteli Romanovi nejprve Aneta nechtěla moc mluvit. Myslela jsem si dokonce, že si jen nějakého partnera vymyslela, aby měla pokoj od mého věčného vyptávání. Protože se ale dcera začala skutečně měnit, došlo mi, že asi mluví pravdu.

Najednou se doma příliš nezdržovala. Všimla jsem si i toho, jaké čte knížky. Předtím to byly romantické příběhy, nyní studovala ezoterické učebnice. To se mi moc nezamlouvalo, ale respektovala jsem to. Po několika měsících chození jsem pořád ještě netušila, kdo ten Roman vlastně je.

Aneta mi neukázala ani jeho fotografii. Naléhala jsem, aby nám přítele představila. Dlouho váhala, nakonec se ale nechala přemluvit. Dohodly jsme se spolu, že Romana přivede k nedělnímu obědu.

Hned od první chvíle, jak vstoupil do dveří, jsem zbystřila pozornost. Roman se mi vůbec nezamlouval. Choval se sice slušně a byl dobře oblečen, ale jeho oči byly chladné a neupřímné. Viděla jsem ovšem také, jaký k němu má Aneta silný vztah, takže jsem mlčela.

Byla jako robot

Během dalšího čtvrt roku jsem Romana viděla jen jednou, přesto Aneta začala najednou mluvit i o svatbě. Všimla jsem si ovšem, jak hodně se změnila. Působila nepřítomně, jako by byla duší někde mimo. Bála jsem se, jestli nebere drogy.

Jednoho dne jsem dostala anonymní dopis. Psalo se v něm, že Aneta se stala členkou nějaké nebezpečné sekty. Přímo jsem se pak na to dcery zeptala. Nijak to nekomentovala. Místo toho přestala chodit domů. Říkala, že přespává u Romana.

Nemohla jsem s tím nic dělat, byla dospělá. Pak na dva týdny zmizela. Když jsem ji znovu viděla, měla jsem pocit, že se dívám na cizí dívku. Na moje otázky odpovídala jako robot. Byla jsem z toho zoufalá, ale netušila jsem, co bych měla udělat.

Bezradný byl i manžel, který rovněž pochopil, že Aneta má nějaký velký problém. Marně jsem se snažila Anetu přesvědčit, aby se s Romanem přestala stýkat. Zdálo se, že mě vůbec nevnímá. Jednoho dne mi poslala zprávu na mobil, že už domů nepřijde a nemám ji hledat. Snažili jsme se ji s manželem najít, ale bez úspěchu.

Dlouhý návrat k normálu

Dceru jsme viděli znovu až po čtvrt roce. Opět nám přišel anonymní dopis, který nás upozornil, že Aneta je v problémech. S přítelem se prý rozešla a ze sekty byla vyhozena. Přespává prý u jedné kamarádky. Byla tam i adresa. Hned jsme se tam vypravili.

Zhrozila jsem se, když jsem viděla, jak Aneta vypadá. Jako by jí ta sekta opravdu vysála duši. Zjistili jsme si pak další informace o té sektě a s hrůzou se dozvěděli, že skutečně kradem lidem energii. Jakmile je zničí, tak je odhodí.

Aneta si pak několik měsíců pobyla v psychiatrické léčebně, kde se jí snažili dát dohromady. Šlo to velice ztěžka, nejprve vůbec nereagovala. Postupně pak začala komunikovat, nejprve s psychiatrem, který jí měl na starosti a projevil velkou dávku trpělivost, později i s námi.

Přesto trvalo několik let, než se vzpamatovala natolik, aby byla opět schopná normálního života. Na období, kdy byla pod vlivem Romana a v zajetí oné sekty, si moc nepamatovala a nerada se k němu vracela.

Dnes se už osamostatnila, ale vztahům se vyhýbá. Mužům nevěří, po tom, co s ní udělala láska k Romanovi. Je mi to líto, ale na druhou stranu jsem šťastná alespoň za to, že se oné sektě nepovedlo připravit dceru o její duši úplně.

Hana B., (57), Šumperk

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden