Tajemná síla živlů

Oheň, voda, země, vzduch jsou živly, které ovlivňují náš život a mají vliv i na naše zdraví.

Čtveřice živlů je všude kolem nás a je zastoupena i v horoskopu a také v našem těle. Mají vliv na naše zdraví, emoce, domov, vztahy i práci. Jaký živel je právě ten váš? A v čem je vaše největší síla? Jaké kameny a zařízení domova vám dodají klid?

V evropské kultuře uznáváme čtyři základní živly nebo elementy: oheň, voda, země, vzduch. Jsou rozděleny i do dvanácti znamení zvěrokruhu, která se podle temperamentu zrozence rozdělují na zemská, vodní, ohnivá a vzdušná.

V čínském taoismu uznávají živlů dokonce pět: Vzduch je nahrazen dřevem a navíc je zde kov. K jednotlivým živlům lze přiřadit i světové strany a roční období a také čtyři základní druhy lidské povahy, které popsal už starověký lékař Hippokrates, když rozlišoval

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden